Davaya Yıldırım damga vurdu!

Davaya Yıldırım damga vurdu!.11008
  • Giriş : 25.03.2009 / 02:35:00
  • Güncelleme : 25.03.2009 / 00:04:47

Osman Yıldırım, Ergenekon sanığı İlhan Selçuk'a çarpıcı suçlamalar yöneltti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Danıştay Davası'nın yeniden görülen ilk duruşmasında sanık Osman Yıldırım'ın sözleri damgasını vurdu.

Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nin Ergenekon davasıyla birleştirilmesi yönünde karar vererek bozduğu Danıştay Davası'nın yeniden görülen ilk duruşmasında sanık Osman Yıldırım'ın sözleri damgasını vurdu.

Ergenekon İddianamesi'nde gizli tanık olarak da ifade verdiği iddia edilen Yıldırım, Ergenekon sanığı İlhan Selçuk'a çarpıcı suçlamalar yöneltti. İçinden geçilen sürecin TSK'nın içinde olmadığı kanlı 28 Şubat süreci olarak tanımlayan Yıldırım, "İlhan Selçuk denen adam şahlara gidiyor yalvarıyor. Diyor ki 28 Şubat kansız oldu bu kanlı olsun. Yalvara yalvara bu olayı yaptı" dedi. Mahkeme Başkanı'nın araya girmesiyle sözünü kesen Yıldırım, Yargıtay'ın bozma ilamına uyulmasını talep etti.

Hakim Arslan'ı uyardı

Danıştay saldırısının 1 numaralı sanığı Alparslan Arslan'ın sakal bıraktığı ve kilo aldığı görüldü. Yargıtay'ın bozma kararıyla ilgili görüşü sorulan Arslan, oturduğu yerden cevap verince Mahkeme Başkanı tarafından uyarıldı. Davaların birleştirilmesi için İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nden görüşün gelmediğini belirten Mahkeme Başkanı, söz konusu görüşün mahkemeye bildirilmesinin ardından karar verileceğini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*