David Stern yapılan hatayı kabul etti

  • Giriş : 10.05.2006 / 00:00:00

David Stern düzenlediği toplandıda Konferans Yarı Final açılış maçı programında hata yaptıklarını kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Stern ayrıca yayıncı kuruluş ile ilgili olarak da "Onlar açılış maçını vermek yerine Pistons-Cavaliers maçını yayınlamak istediler. Bu onların kararı tabiki" diye konuştu.

NBA'daki play-off sisteminde değişiklik yapılması gerektiğini de belirten Stern, "Play-off formatının değiştirilebilir. Doğu ve Batı Konferanslarından 4'er takımın çıkması ile bu sağlanılabilir. Bu şekilde yarı finalde Spurs-Mavericks eşleşmesinin de önüne geçilebilir. Gruplarını lider tamamlayan 3 takımın yanında, en iyi yüzdeye sahip 1 takım ile birlikte 4 takımın Konferans'da mücadele etmesi daha yararlı olur diye düşünüyorum" dedi.

Yayıncı Kuruluş ile ilgili yaşadığı sorunları da dile getiren Stern "Yayıncı Kuruluşa Clippers maçlarının da daha fazla yer alması gerektiğini söyledim. Ancak onlar kararlarının kendilerinin vereceklerini söylediler. Bana git kendi işini yap dediler. Clippers taraftarı çok iyi. Ve bunu hak etmiyorlar" dedi.

San Antonio Spurs Arco Arena'da oynadıkları 6. maçı kazanmış, ardından 1 gün aradan sonra Dallas Mavericks ile Konferans yarı final açılış karşılaşmasına çıkmıştı. Yorgunluğuna rağmen Spurs serinin ilk maçını 87-85 kazanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious