Davos krizcilerine Türel'den sert tepki

Davos krizcilerine Türel'den sert tepki.7642
  • Giriş : 01.02.2009 / 18:02:00

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ''Bugün dünyada onur, adalet ve vicdanı, Türkiye'mizin Başbakanı temsil ediyor'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Cam Piramit'te düzenlenen törenle yerel seçim kampanyasını başlattı.

Türel, merkez ilçe belediye başkan adayları ve çok sayıda partilinin katıldığı törendeki konuşmasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'taki tavrını övdü.

Bu tavrın, gücüne, ülkesine, tarihine güvenen bir liderin duruşu olduğunu vurgulayan Türel, şunları kaydetti:

''Bugün dünyada onur, adalet ve vicdanı Türkiye'mizin Başbakanı temsil ediyor (Sessiz çoğunluğun sesi, kimsesizlerin kimi olacağız), işte bu sözler, mensubu olmaktan büyük gurur duyduğumuz AK Parti'nin var oluş amacını ve siyaset anlayışının temelini oluşturuyordu. Bunu bizler biliyorduk, bunu bütün Türkiye biliyordu. Şimdi 29 Ocakta Davos'ta dünya da öğrendi. (Skandal), (diplomasi teamüllerine aykırı) diye bas bas bağıranlar, Türk milletinin ortak tepkisi üzerine sünepe ve gölgesinden korkan siyaset anlayışları ile vicdanlarda bir kez daha teşhir oldular.''

-''İKİNCİ 5 YILA TALİBİZ''-

Başkan Türel, Antalya'da hizmet için ikinci bir beş yıla talip olduklarını belirterek, ''Dahası var'' parolası ile cadde cadde, sokak sokak dolaşarak geçen 5 yılda yaptıkları ve önümüzdeki 5 yılda yapacakları hizmetleri halka anlatacaklarını söyledi.

Geçen beş yılda, Antalya'nın tarihinde görmediği hizmetleri gördüğünü ifade eden Türel, ''Hizmet, yağmur oldu, Antalya'ya yağdı. İşte beş yılda gördük. Ancak bütün çabamıza rağmen, her ilçe hizmet yağmurundan aynı ölçüde istifade etmedi. Bazı ilçe ve beldelerimiz gerekli hizmeti alamadı. Orada kaybeden biz değil, Antalyalı oldu, oradaki vatandaşımız oldu'' dedi.

Rakiplerinin çaresiz olduğunu da öne süren Türel, rakiplerinin ya geçmişte Antalya'daki karnelerinin zayıf olduğunu ya da çivi bile çakmadıkları için Antalya'ya kattıkları veya yaptıkları ile övünme şanslarının olmadığını savundu.

Konuşmanın ardından, AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Orhan Tolunay, Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Hasan Akalın, Kepez Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, Aksu Belediye Başkan Adayı Burhan Kılıç, Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yılmaz, Menderes Türel'le birlikte partilileri selamlayarak fotoğraf çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*