'Davos ruhunu Ordu'da da şahlandırın!'

'Davos ruhunu Ordu'da da şahlandırın!'.10659
  • Giriş : 04.02.2009 / 17:45:00
  • Güncelleme : 04.02.2009 / 17:57:35

AKP'li Bakanlar, İl merkezindeki tek kadın Belediye Başkan Adayı Ayşe Çebi'yi tanıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, ''Birlik ve beraberlik içinde Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına dahil etmek istiyoruz'' dedi.

Bakan Güler ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ordu'da, partilerinin Türkiye'de il merkezindeki tek kadın Belediye Başkan Adayı Endüstri Mühendisi Ayşe Bahar Çebi'nin tanıtılması amacıyla düzenlenen törene katıldı.

Bakan Güler ve Bakan Günay, önce İsmet Paşa Caddesi'nde parti otobüsü üzerinde başkan adayları Ayşe Bahar Çebi'yi tanıttı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Güler, yaptığı konuşmada, Bakan Günay ile birlikte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını getirdiğini belirterek, ''Ayşe Bahar Çebi'yi size emanet ediyorum. Davos ruhunu Ordu'da da şahlandırmanızı sizlerden bekliyoruz'' dedi.

Kendilerinin Başbakan Erdoğan'ın liderliğinde belediyecilikten geldiklerini ifade eden Güler, şunları kaydetti:

''İstanbul'da çok güzel hizmetler yaparak, Türkiye'de iktidar bize emanet edildi. 6 yıldır, hepinizin yüzüne rahatça bakabileceğimiz hizmetler yaptık. O bakımdan belediyenin, yerel yönetimlerin ne olduğunu en iyi biz biliriz. Boş laflarla vakit geçiren insanlar değiliz. Güzel hizmetlerle halkımızın gönlünde taht kurmayı hedef alan ve gece gündüz çalışan bir iktidarız. Birlik ve beraberlik içinde Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına dahil etmek istiyoruz. Onun için Ordumuz da bunun payını almalı. İnci gibi güzel olan ilimiz inşallah pırlanta gibi de parlayacak.''

Başbakan Erdoğan'ın mazlumların sesi olduğunu söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Günay ise şöyle devam etti:

''Daha birkaç gün önce Avrupa'da elini masaya vurarak, sadece Türkiye'nin değil, sadece Gazze'deki ölen çocukların değil, bütün mazlum milletlerin bütün dünyada hakkını arayan, sadece Müslüman toplumunun değil, bütün insan toplumunun hakkını yüksekte tutan Tayyip Erdoğan'ın başını Ordu'da yere indirmeyeceğiz. 29 Martta Ordu'dan bir bahar bütün Türkiye'yi aydınlatsın. Allah bizi mahcup etmesin. Emeğimizi yere düşürmesin.''

Ardından parti otobüsüyle şehir turu atarak Belediye Başkan adayı Çebi ile birlikte vatandaşları selamlayan Güler ve Günay, vatandaşlara kırmızı karanfil attı.

-PARTİ TOPLANTISI-

Bakan Güler ve Bakan Günay, daha sonra AK Parti İl Başkanlığında partililerle düzenlenen toplantıya katıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Güler, toplantı öncesi basın mensuplarının gündemdeki konularla ilgili soruları üzerine, şunları söyledi:

''Bırakın doğal gaz indirimini. Türkiye tarihinde bir ilk gerçekleşiyor. Bir hanım aday, Türkiye'nin incisi olan Ordu'da aday oluyor. Bunun anlamı çok. Geleceğe dönük mesajı da çok. Bunu diğer konularla önlemeyelim. Bu birlik beraberlik mesajı çok önemli.''

Bakan Günay ise partide yaptığı açıklamada, AK Parti'nin, geçmiş yıllarda gruplar, ekipler ve bireyler arası kavga haline gelmiş Türkiye siyasetini kavgadan uzaklaştırdığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Kavga etmek isteyenler için çok arena var ama hizmet etmek isteyenler için tek adres AK Parti. Bugünlerde basını dikkatle takip ediyorsanız AK Parti, Türkiye'de siyasete getirdiğini üslupla, insan emeğine, birikimine gösterdiği saygıyla da anılmaya başlandı. Türkiye'nin saygın, duayen bir sanat adamı, fikir adamının karşısında bir başbakanın konuşmayı ayakta dinlemesi ilk defa görüldü. Bunu şükranla gördü köşe yazarları. AK Parti, Türkiye siyasetine yeni bir üslup getirmeye çalışıyor.''

Basına kapalı düzenlenen toplantının ardından Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, kara yoluyla Ankara'ya hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*