Davraz-1 operasyonunda 11 kişi tutuklandı

  • Giriş : 12.04.2007 / 00:00:00

Isparta, Antalya, Burdur ve Afyonkarahisar'da suç örgütlerine yönelik eş zamanlı operasyonlarla yakalanan 28 hırsızlık zanlısından 11'i tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Isparta Emniyet Müdürlüğü'nün çalışmaları sayesinde önceki gün Isparta, Antalya, Burdur ve Afyonkarahisar'da çok sayıda hırsızlık yaptığı tespit edilen kişilerin yaşadığı 24 ayrı eve eş zamanlı olarak düzenlenen Davraz 1 adlı operasyonla gözaltına alınan hırsızlık zanlıları, savcılık sorgusundan sonra adliyeye sevk edildi.

Isparta Cumhuriyet Savcısı tarafından uzun süre sorguya alınan zanlılar, daha sonra tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 28 zanlıdan suç örgütü mensubu oldukları iddia edilen A.K, M.K, E.D, K.Ö, F.Ö, N.Ö, T.D, Ü.Ç, K.B, H.G. ve A.G. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mahkeme, zanlılardan 17'sinin ise tutuksuz yargılanması için serbest bırakılmasına karar verdi. Davraz 1 operasyonunda suç örgütü kurduğu belirtilen zanlıların evlerinde ve işyerlerinde yapılan aramada çalıntı olduğu belirlenen otomobil, motosiklet, çeşitli silahlar ve 200 bin YTL değerinde eşya bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious