Davutoğlu: Ben Kissinger değilim

Davutoğlu: Ben Kissinger değilim.8831
  • Giriş : 13.05.2009 / 23:31:00

"Türkiye'nin Henry Kissinger'ı" yakıştırmasına karşı çıkan Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve Türk Bilimadamı olarak bilinmeyi yeğlerim" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin Henry Kissinger'i olarak gösterilmesinden rahatsız olduğunu söyledi. BM'deki temaslarının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Bakan Davutoğlu, bir gazetecinin, "kendisinin ABD'de son 7 yılda Türk dış politikasının mimarı ve Türkiye'nin Henry Kissinger'ı" olarak görülmesi ve adlandırılmasıyla ilgili bir soruyu "Bu tür benzetmelerden çok, ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve Türk bilim adamı Ahmet Davutoğlu olarak bilinmeyi ve bununla yetinmeyi tercih ederim" diyerek yanıtladı.

HER KONU İLE İLGİLENİYOR

Türk Hariciyesi'nin öncelikleriyle ilgili bir soru üzerine de "Türk dış politikası son derece çeşitlilik kazandı. Artık her konu bizim için önemli" diye konuştu. Bazı konuların zaman zaman öne çıktığını belirten Davutoğlu "Türkiye artık bir konuya odaklanmış ve diğerlerini ihmal edebilen bir ülke değil. Zaten dünya da Türkiye'nin her konuya bir şekilde çözüm bulacağını düşünüyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*