Davutoğlu gurbetçilerle buluştu

Davutoğlu gurbetçilerle buluştu.11014
  • Giriş : 16.06.2009 / 22:38:00

Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier'in davetlisi olarak Berlin'e giden Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Almanya'daki Türk sivil toplum örgütü temsilcileriyle biraraya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Berlin Türkevi'nde, Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Acet ve Konsolosluk İşleri Genel Müdürü Kemal Gür'ün de katıldığı toplantı basına kapalı yapıldı.

Toplantıdan sonra açıklama yapan Dışişleri Bakanı Davutoğlu, çok sıcak bir görüşme olduğunu belirterek, ''Ben doğrusu hem onların sergiledikleri kardeşlik ortamından çok etkilendim, hem de Almanya'da birlikte yaptıkları faaliyetlerini, sorunlarını dinleme ve tek elden ele alma imkanım oldu'' dedi.

Vatandaşların dile getirdikleri sorunlara çözüm bulmaya çalışacaklarını ifade eden Davutoğlu, ''Önemli olan hangi bölgeden, hangi dini, mezhebi, etnik kökenden gelmiş olursa olsun bütün vatandaşlarımızın burada tam bir kardeşlik duygusuyla birarada olmaları. Biz, vatandaşlarımızın genelde dünyanın her köşesinde ama özelde çok yoğun oldukları Almanya'da hakettikleri yere gelmeleri için her türlü desteği vermeye devam edeceğiz'' diye konuştu.

Davutoğlu, Almanya'da yarın Türk basın mensuplarıyla biraraya gelecek ve ardından ABD'ye hareket edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*