Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye 'liyakatli 'yanıtı

Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye 'liyakatli 'yanıtı.11656
  • Giriş : 06.05.2009 / 11:44:00

Yeni Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ilk yurtdışı gezisi için KKTC'ye gitti. Davutoğlu, gidişinden önce yaptığı açıklamada MHP lideri Bahçeli'ye cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bahçeli'nin "İktidar partisi Dışişleri Bakanlığı için 338 kişiden liyakatli bir ismi bulamamış" eleştirilerine yanıt veren Davutoğlu, ''Daha önce de 8-9 dışişleri bakanı dışarıdan atandı'' dedi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ilk resmi yurt dışı ziyaretini yapmak üzere KKTC'ye gitti.

Davutoğlu, Esenboğa Havaalanı'nda KKTC'ye hareketinden önce yaptığı açıklamada, ilk ziyaretini KKTC'ye yapmak suretiyle KKTC'nin egemenliğine, bağımsızlığına, istikrarına ve refahına verilen önemi vurguladığını söyledi.

Bakan Davutoğlu, KKTC'nin Türkiye için önemli bir kardeş ülke olmasının yanı sıra Doğu Akdeniz'in istikrarı için en önemli ülkelerin başında geldiğini kaydetti. Yakın dönemde KKTC'de genel seçimlerin yapıldığını anımsatan Davutoğlu, bu seçimle KKTC'nin aslında demokrasinin ne kadar olgun şekilde uygulandığı bir ülke olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Dünyada bugün KKTC'deki kadar yerleşmiş bir demokratik geleneğin olduğu ülke sayısının az olduğuna dikkati çeken Davutoğlu, bu nedenle gezisi sırasında siyasi parti liderleri ve KKTC halkını tebrik edeceğini belirtti.

Davutoğlu, temasları sırasında KKTC Cumhurbaşkanı, Başbakanı ve Dışişleri Bakanıyla bir araya gelerek, KKTC ile Kıbrıs Rum yönetimi arasında süren müzakerelerde ulaşılan aşamayı ele alacaklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*