Dayak yiyen çocuk iç kanama geçirdi

  • Giriş : 01.03.2007 / 00:00:00

Eşiyle tartışan İsmail Hakkı Kalenderoğlu, kardeşleriyle birlikte, eşi Nafiye Kalenderoğlu ve üç çocuğunu dövdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bir buçuk yaşındaki oğlu İslam, aldığı darbeler nedeniyle iç kanama geçirdi.

Cinsel organına darbe alan İslam, iç kanama nedeniyle yaklaşık altı saat süren bir ameliyat geçirdi.

Olay Rize'nin Çayeli ilçesinde meydana geldi. Rize Çay Fabrikası'nda mevsimlik işçi olan İsmail Hakkı Kalenderoğlu ile eşi Nafiye Kalenderoğlu arasında çıkan tartışmaya kızgın kocanın erkek kardeşleri de katılınca evin içerisinde adeta dehşet yaşandı.

İddialara göre, çocuklarıyla birlikte eşi ve kardeşlerinden dayak yiyen Nafiye Kalenderoğlu, bu sırada kucağında bulunan 1.5 yaşındaki oğlu İslam Yaşar'ı düşürdü.

Cinsel organında kanama başladı

Kızgın baba İsmail Hakkı ile kardeşleri, yere düşen minik çocuğa da tekmelerle vurdu. Aldığı darbeler sonrasında cinsel organında kanama başlayan küçük İslam, önce Rize Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı, ardından da Trabzon'daki Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne sevkedildi.

Burada yapılan ilk incelemede darbeler nedeniyle küçük çocuğun cinsel organındaki damarların zarar gördüğü belirlendi. Küçük çocuk yaklaşık altı saat süren ameliyata alındı.

Doktorlar, çocuğun cinsel organının zarar gördüğünü ve kesin sonucun ancak birkaç gün sonra alınabileceğini söyledi.

"Oğlumu eze eze dövdüler"

Farabi Hastanesi'nde oğlunun başında umutla bekleyen anne Nafiye Kalenderoğlu, olayın eşiyle aralarında çıkan bir tartışmadan başladığını belirterek, olayı anlattı:

"Bu tartışmadan sonra kardeşleriyle birlikte geldi ve olay çıkarttılar. Bizi dövdüler. O esnada çocuğum arada kaldı, düştü, ezildi. Resmen çiğnediler. Babası ve amcaları cinsel organına vurdu. Bende ve kızılarında da darp izleri oluştu. Ezilmeden sonra İslam'ın cinsel organındaki damarlar zarar görmüş. Çocuğum acı çekiyor, çok üzülüyorum. Savcılığa giderek şikayet ettim. Ama yaptıklarını inkar ediyorlar. Eşim akli dengesi bozuk, psikolojik sorunları olan biri"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious