Dayakçı kocaya ölüm!

  • Giriş : 02.10.2006 / 00:00:00

Aydın'ın Karpuzlu ilçesinde bir kadının, devamlı olarak kendisini dövmesinden şikayet ettiği eşini, bir akrabasına öldürttüğü iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, Karpuzlu Sanayi Sitesi esnaflarından traktör tamircisi Halil Akalın, kendisine ait evin 100 metre uzağında ölü bulundu. Emniyet güçleri, yaptıkları araştırma sonunda eşiyle devamlı tartıştığı öğrenilen H.A.'yı gözaltına aldı. Zanlı H.A., İlçe Emniyet Amirliği'nde alınan ilk ifadesinde eşiyle şiddetli geçimsizlik yaşadıklarını ve kendisini devamlı dövdüğünü söyledi. H.A., her gün maruz kaldığı dayaktan kurtulmak ve eşini korkutmak amacıyla kendisinin akrabası olan Adnan A.'ya silah ve mermi temin ettiğini itiraf etti.

Dün akşam saatlerinde yine eşiyle tartışmaya başladıklarını anlatan H.A., tartışmanın büyümesi üzerine eşini Adnan A.'nın öldürdüğünü ancak kendisinin böyle bir niyeti olmadığını iddia etti.

Emniyet güçleri, H.A.'nın ifadeleri doğrultusunda Adnan A.'yı kısa sürede yakaladı. Zanlının, ilk ifadesinde cinayeti işlediğini itiraf ettiği öğrenildi. Her iki zanlı da çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious