Dayakçı öğretmene soruşturma başlatıldı

Dayakçı öğretmene soruşturma başlatıldı.9866
  • Giriş : 27.03.2009 / 21:43:00

Trabzon'da bir ilköğretim okulunda görevli öğretmenin, dört öğrenciyi darp ettiği iddiasıyla açığa alındığı, okul müdürü ve öğretmen hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Merkeze bağlı bir ilköğretim okulunda beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan R.K'nın, okula ait bir topun kaybolması nedeniyle A.A, E.M, M.T, B.Y isimli öğrencileri darp ettiği öne sürüldü.

Olay nedeniyle velilerin okula gelmesinin ardından öğrenciler bir sağlık kuruluşunda tedavi edildi. Çocuklar daha sonra ifadelerinin alınması için Çocuk Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Burada açıklamada bulunan velilerden Remzi Malkoç, çocukların, öğretmenleri tarafından dövüldüğü gerekçesiyle şikayette bulunduklarını belirtti.

Malkoç, ''Öğretmen 6 ya da 7 çocuğu bir odaya kapatarak sopa, tekme ve Tokat şeklinde dövmüş. Telefon aracılığıyla öğrendik ve okula gittik. Buraya da gelerek şikayette bulunduk'' dedi.

A.A. isimli öğrenci de öğretmenlerinin kendilerini bir sınıfa götürerek burada dövdüğünü ileri sürerek, şunları söyledi:

''Beden eğitimi dersimiz vardı. Top kaleden arka tarafa doğru çıktı ve birisi topu alarak gitti. Daha sonra bize kim olduğunu sordu, tanımadığımızı söyledik. Daha sonra topları bir poşette toplamamı istedi. Sınıfa doğru giderken sopa ile bana ve arkadaşlarıma vurdu. Sınıfa girdik ve küfür etti. Daha sonra idare binasının önündeki odada sopa ile vurdu.''

Bu arada, Trabzon Valiliğinin konuyla ilgili yazılı açıklamasında, yapılan ön inceleme neticesinde adı geçen öğretmenin açığa alındığı, okul müdürü ile öğretmen hakkında inceleme ve soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*