Dayakçı polislere soruşturma

Dayakçı polislere soruşturma.21696
  • Giriş : 30.04.2008 / 19:50:00

Galatasaraylı taraftarı darpettiği iddia edilen polis memuru hakkında, ''ağırlaşmış yaralama'', diğeri hakkında ise ''zor kullanma yetkisine ilişkin sınırların aşılması'' iddiasıyla savcılık tarafından adli soruşturma açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Marmaris Cumhuriyet Başsavcısı Türkay Türkler, yaptığı yazılı açıklamada, yargılama süreci başlayan konuyla ilgili basını ve ilgilileri duyarlı davranmaya çağırarak, şunları kaydetti:

''Öncelikle olayla ilgili olarak polislerden biri hakkında 'neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama', diğer polis hakkında, 'zor kullanma yetkisine ilişkin sınırın aşılması'' iddiasıyla, darpedildiği iddia edilen şahıs hakkında ise 'polis memuruna yönelik olarak kasten yaralama, alenen hareket' suçlarından dolayı kapsamlı olarak adli soruşturma yürütülmektedir.

Polislerden birinin açığa alındığı da öğrenilmiştir. Olayla ilgili olarak tarafsız, dürüst ve adaletli soruşturma yapılarak, tüm deliller toplanarak soruşturma yapılıp, suç şüphesi altında olan kişilerin yargılanmaları sağlanacaktır.

Bu konularda soruşturmanın gizliliği ilkesiyle adil yargılamayı etkileme hususlarına dikkat edilmelidir. Suçluluğu hükmen sabit oluncaya kadar kimse suçlu sayılamaz. Gerek basın tarafından, gerekse ilgililer tarafından olayların çarpıtılmaması gerekmektedir. Bu konularda herkesin duyarlı davranması gerekir''

-OLAY-

Marmaris Atatürk Caddesi'nde, Fenerbahçe galibiyetinin sevincini kutlayan Galatasaraylı taraftarlarla polis ekipleri arasında yaşanan tartışma sırasında, 2 polis memuru tarafından darpedildiği ve burnu kırıldığı iddia edilen İsmail Çınar, olay yerine çağrılan ambulansla Marmaris Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Burnundan ameliyat edilen Çınar, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilmiş ve savcılıkta ifade vermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious