'Dayanamadım ben de çekip gittim'

'Dayanamadım ben de çekip gittim'.9904
  • Giriş : 30.08.2007 / 21:17:00

Abdullah Gül'ün annesi Adeviye Gül, oğlunun cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra kutlama meydanına gitti. Anne ve baba Gül Çankaya'ya da gidecek..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün baba ocağında sevinç ve gurur hakim. Anne ve baba Gül, “Bizler elbette ki seviniyoruz ve çok gururluyuz. Ancak mesuliyet duygusu da her birimizde eskisinden daha fazla yer etmeye başladı. Allah mahçup etmesin” dediler. Gül'ün babası Ahmet Hamdi Gül, “Allah hayırlısını nasip etsin diye çok dua ettik, bizim gibi bütün Türkiye dua etti. Belki çok mücadele yaşandı, belki zor oldu; demek ki hayırlısı buymuş” dedi.

Anne Adeviye Gül, önceki gün Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda gece geç saatlere kadar yapılan kutlamalara da kısa bir süreliğine gittiğini belirterek, “Özellikle bizim gençlerimiz 'siz bu coşkuyu görmelisiniz' deyince dayanamadım ve birkaç dakika bile olsa görmeliyim diyerek gidip baktım. Gerçekten görülmeye değer bir tabloydu. Kayserililerden Allah razı olsun” dedi.

KUTLAMAYA GİDECEĞİZ

Anne Adeviye Gül, oğlunun Çankaya'da bütün toplumun Cumhurbaşkanı olacağını ve kimseye en küçük bir ayrım yapmayacağını vurgulayarak, “O adaleti hep gözetmiştir” şeklinde konuştu. Tebrik ziyareti için Çankaya Köşkü'ne gideceklerini de belirten Adeviye Gül, “Bugünler çok yoğun olur, birkaç gün sonra gideceğiz” dedi.

Son derece saygılıydı

Cumhurbaşkanı Gül'ün arkadaşları öğrentmenleri ve hemşehrileri, Gül'ün en çok sakin ve uzlaşmacı yönüne vurgu yapıyor.

Yurt arkadaşı avukat Enver Kemaloğlu: Abdullah Bey'in nezaketi, karşı görüşü dinlemesi ve görüşlerini dinletebilmesi geliyordu. Davranışlarıyla ve konuşmasıyla kimseyi kırmamaya büyük özen gösterirdi. Bütün siyasi hayatı boyunca böyle devam etti.

Kimya Öğretmeni Şenol Terzioğlu: Böyle bir öğrenci yetiştirmenin gururunu yaşıyorum. İçindeki cevher o zamandan belliydi. Abdullah Bey çok efendi, son derece saygılı bir çocuktu. Tarafsız bir Cumhurbaşkanı olacağına, bu konuda kendisini eleştirenleri şaşırtacağına eminim.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious