Dede, Gönül'ü kovaladı

Dede, Gönül'ü kovaladı.13090
  • Giriş : 08.07.2008 / 10:35:00

Saha dışında dede ama içeride kanı kaynayan bir delikanlı. Ağır davranan Alex'i haşladı, Gökhan Gönül'ü kovaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

F.Bahçe'nin hocası Aragones, idmanlarda adeta kişilik değiştiriyor. Neredeyse futbolcular kadar aktif olan Dede, herkesten de aynı şeyi bekliyor. Kurallarından asla taviz vermiyor..

Antrenman başladığı anda sanki 70 yaşındaki Aragones gidiyor; yerine kıpır kıpır bir delikanlı geliyor. Çalışma sırasında yerinde duramayan İspanyol hoca, futbolcularıyla aynı hareketleri yapıyor, klasik deyişle idman boyunca sahada ayağını basmadık yer bırakmıyor. Kendisi bu kadar hareketli olan Aragones, herkesten de aynı şekilde davranmasını istiyor.

MALZEMECİYE FIRÇA

En küçük hatayı affetmiyor. Uyarılarını ertelemiyor. Hata yapan, yeterince çalışmayan, İspanyol hocanın gazabından kurtulamıyor. Örneğin dün sabah malzemeci Cemil, Aragones kendisinden top istediğinde biraz ağır kalınca sert bir uyarı aldı. Yıllardır Fenerbahçe'yi takip eden basın mensupları, idmanların bu şekilde devam etmesi halinde sarı-lacivertli futbolculara 90 dakikanın yetmeyeceği görüşünde birleşiyor. İdmanlarda böyle bir görüntü veren Aragones'in sıkı sıkıya uyulmasını istediği bir takım kuralları da var.

ALEX'İ HAŞLADI

Aragones dün akşam idmanını yağmur nedeniyle kısa kesti. Sağanak yağmur altında 50 dakika süren çalışmada Alex, İspanyol hocadan fırça yedi. Çift kalede karşı takıma geçmesini istediği Brezilyalı futbolcunun ağır davrandığını gören Aragones, "Çabuk ol" diye bağırdı. İspanyol teknik adamın sinirinden gurbetçiler de nasibini aldı. Gurbetçiler idmanın bitimiyle sahaya girip hocaya doğru koştular. Bunu gören Aragones güvenlik görevlilerini uyararak seyircileri dışarı çıkarttı.

GÖKHAN GÖNÜL'Ü KOVALADI

İspanyol teknik adam, dünkü idmanda önce Gökhan Gönül’ü sahada koordinasyon hareketleri sırasındaki koşusunun daha hızlı olması için uyardı. Sonra memnun kalmayınca Gökhan’ı uzun süre koşarak kovaladı.

ARAGONES KANUNLARI

Her antrenman öncesi futbolcularını toplayan İspanyol teknik adam yaklaşık yarım saat süreyle çalışmada neler yapacaklarını ve bunların faydalarını öğrencilerine anlatıyor. Kahvaltı ve yemek saatlerinde herkesin dakik olması gerekiyor. İdman aralarında bütün futbolcular dinlenmek zorunda. Otelin içinde şapka giymek bile yasak. Fenerbahçeli futbolcular, gece 00:00'da yatmaya mecbur. Bu saatten sonra odalarda telefon, televizyon ve internet yasak. Zaten futbolcuların da yoğun idman programları nedeniyle gece yarısından sonra böyle şeylere takati kalmıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*