Dede-Oğul-Torun aynı anda hacda

Dede-Oğul-Torun aynı anda hacda.12383
  • Giriş : 28.11.2008 / 22:38:00

Hac için İstanbul'dan Mekke'ye gelen 7 kişilik bir ailede altmışlık dede ile altı aylık torunun da aralarında bulunduğu üç nesil, bir arada hacca hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kutsal topraklardaki adaylar, hac öncesi günlerini ibadet ve İslam dini acısından önemi bulunan mekanları ziyaret ederek geçiriyor.

Türk hacı adayları arasında bulunan İstanbullu Gider ailesi ise diğerlerinden farklı bir heyecanı yaşıyor.

Aile reisi Şeref Gider (60) ve eşi Seher Gider'in (60) yanı sıra oğulları Adnan (30) ve Mennan (28), gelinleri Nurcan (28) ve Gülşen (25) ile Mennan-Gülşen çiftinin 6 aylık bebekleri Faruk'un da bulunması Gider ailesini diğerlerinden farklı kılıyor.

4 yıldır hacca gidebilmek için eşiyle sıra beklediğini belirten Şeref Gider, bu kez oğulları ve gelinlerinin de yazıldığını ve ardından kurada çıktıklarını belirterek, bundan dolayı çok mutlu olduğunu bildirdi.

Kurada çıkınca altı aylık torunlarını da yanlarına aldıklarını ifade eden Gider, ''Eşimle birlikte gelmeyi düşünüyorduk. Fakat kısmet böyleymiş. 7 kişi bir aradayız. Bu nedenle çok mutluyuz'' diye konuştu.

Ailenin diğer fertleri gibi ''İnşallah herkese nasip olur'' diyen Gider, ''Demek ki nasipte varmış'' diyerek duygularını dile getirdi.

İstanbulda mobilyacılık yapan Gider'in eşi Seher de iki oğlu ve iki gelininin yanı sıra altı aylık torunuyla birlikte hacca gelmekten çok mutlu olduğunu ifade etti.

Mennan-Gülşen çifti, bebeklerini bırakmak istemedikleri için beraber geldiklerini söyledi.

Adnan-Nurcan çifti de ailenin bir arada olmasının yanı sıra üç nesil birden Mekke'de olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*