Dede: Rakibimizi ciddiye alıyoruz

Dede: Rakibimizi ciddiye alıyoruz.10404
  • Giriş : 20.11.2008 / 20:17:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, Ankaragücü maçından 3 puanla ayrılmak istediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, ligde iyi bir seri yakaladıklarını ve Ankaragücü maçında da 3 puan almak istediklerini söyledi.

Luis Aragones, FB TV'de ''Teknik Analiz'' programına katılarak soruları yanıtladı. Fenerbahçe'nin son dönemlerde iyi bir çıkış yakaladığını belirten Aragones, en büyük hedefinin, 1.5 yıl içinde Fenerbahçe'yi Futbol olarak en iyi yere getirmek olduğunu belirtirken, Ankaragücü ile yapacakları lig maçıyla ilgili, ''Rakibimizi ciddiye alıyoruz. Ankaragücü önemli bir rakip. İyi oynuyor, ancak takımımız da güzel bir seri yakaladı. Yapmamız gereken tek şey, 3 puan almaktır. İyi olan maçı kazanacaktır'' dedi.

Pas organizasyonlarını yoğun uygulayan bir ekip oluşturmak istediğini dile getiren İspanyol teknik adam, şunları kaydetti:

''Pas, bizim için çok önemli. Yoğun pas alışverişinin olduğu bir ekip görmek istediğimi her zaman söylüyorum. Bunun için biraz daha zamana ihtiyacımız var, çünkü rakibin baskısıyla pas düzenimiz değişiyor. Bunu gidermek için daha fazla çaba göstereceğiz.''

Takımların istenilen düzeye gelebilmeleri için 1-1.5 yıllık bir süreye ihtiyaç olduğunu anlatan Aragones, duran top organizasyonlarıyla ilgili görüşlerini de şöyle aktardı:

''Dünyada, atılan gollerin yüzde 60-70'i duran toplardan geliyor. Biz de bu yönümüzü iyileştirmek için çalışıyoruz. Alex, Roberto Carlos, Selçuk, Semih ve Burak gibi oyuncularımız, duran topları son derece güzel kullanıyor. Bunu daha da iyi yapmak için her gün çalışıyoruz. Yüzdeyi arttırmaya çaba gösteriyoruz.''

Türk futbolunu yakından izlediğini, birçok genç ve yetenekli oyuncunun bulunduğunu dile getiren Aragones, ''Türk futbolunun, ilerleyen yıllarda çok daha iyi olacağı düşüncesindeyim'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*