Dededen şehit asteğmene ağıt

Dededen şehit asteğmene ağıt .8950
  • Giriş : 24.10.2007 / 15:32:00

Şırnak'ta geçtiğimiz günlerde kaldıkları sağlık çadırına açılan ateş sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Tabip Asteğmen Mustafa Barut'un evine ateş düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

"Hepimiz kardeşiz" diyen şehit dedesi gözyaşlarına boğulurken, baba İbrahim Barut da sınır ötesi operasyonun yapılmasını istedi. "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atarak yürüyüş yapan öğrenciler, şehit evinin önünde toplanarak İstiklal Marşı okudu.

Şırnak'ta dağlık bölgede görev yaptığı sırada kaldıkları sağlık çadırına açılan ateş sonucu ağır yaralanan Tabip Asteğmen Mustafa Barut, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan ve Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde cerrah olarak görev yapan Barut'un Küçükçekmece'deki evine ateş düştü. Yugoslavya göçmeni olduğu öğrenilen Barut'un ailesi, oğullarının ölüm haberini alınca yıkıldı. Haberi duyan anne Zübeyde Barut, kalp krizi geçirdi. Acılı annenin 6 saatlik müdahalenin ardından tekrar evine geldiği belirtildi. Haberi alan yakınları da Barut'un evine koştu. Gözyaşlarına boğulan yakınları, Mustafa Barut'un ölümüne daha fazla dayanamayarak baygınlık geçirdi.

86 yaşındaki dede Beytullah Barut, "Türk'ü, Kürt'ü, Arnavut'u hepimiz kardeşiz. Bunlara hiç gerek yok. Teröristlere yazıklar olsun" derken gözyaşlarına boğuldu. Sakinleştirici iğne yapılan ve ayakta durmakta güçlük çeken baba İbrahim Barut da sınır ötesi operasyonun bir an önce yapılmasını istedi.

Acemilik görevini Samsun'da yaptıktan sonra Şırnak'a giden Tabip Asteğmen Mustafa Barut'un 4 ay önce evlendiği ve evlendikten 1 ay sonra da askere gittiği öğrenildi.
Öte yandan, Türk bayraklarının asıldığı çevrede öğrenciler de "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atarak yürüyüş düzenledi. Evin önünde toplanan öğrenciler, hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını okudu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious