Dedektife aşık oldu cinayeti itiraf etti

Dedektife aşık oldu cinayeti itiraf etti.9848
  • Giriş : 28.10.2008 / 15:02:00

Rusya'dabir kişi, arkadaşını öldürmekle suçlandığı davada, soruşturmayı yürüten kadın detektife aşık olunca sevgilisinin kariyeri için cinayeti nasıl işlediğini itiraf etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Rus haber ajansı RİA Novosti'de yayımlanan haberde, 32 yaşındaki Vyaçeslav Grigoryev'in Yuri Kamagin adlı arkadaşıyla şubat ayında içki içtikleri ve Kamagin'den ondan sonra haber alınamadığı kaydedildi.

Kamagin'in cesedi uzun süre sonra nehirde bulununca olayla ilgili olarak gözaltına alınan Grigoryev, sorgulama sırasında cinayet suçlamasını reddetti. Cinayeti soruşturmak için görevlendirilen 27 yaşındaki Regina Pak, olayla ilgili yeni deliller üzerinde çalışmaya başladı, ancak pek başarılı olamadı.

Pak'ın göreve başlamasından 2 ay sonra Soruşturma Komitesine gelen Grigoryev, odanın ortasında dizlerinin üstüne çöküp, aşık olduğu kadın detektife dönerek aşkını ilan etti.

Grigoryev aşkını ilan ettikten sonra, cinayeti kendisinin işlediğini, cinayetten sonra cesedi nereye sakladığını ve olayla ilgili tüm detayları itiraf etti.

Birlikte alkol aldıkları arkadaşıyla arasında tartışma çıktığını belirten Grigoryev, kavga etmeye başladığı arkadaşının boğazını iple sıkarak öldürdüğünü soğukkanlılıkla anlattı.

Grigoryev, dün çıkarıldığı mahkemede cinayeti, "aşık olduğu detektifin kariyerini çözülmemiş bir cinayetle lekelememek" için itiraf ettiğini söyledi.

Grigoryev, 15 yıl hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*