Defalarca tecavüz etmişler!

  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

Annesi ve aynı evde kaldığı 3 kişi tarafından işkence gören 17 aylık N.N.B.'nin birçok kez tecavüze uğradığı ileri sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Makatında bulunan açılma nedeniyle Adli Tıp Muayenesi de yapılan talihsiz bebeğin birden fazla kez tecavüze uğradığı ileri sürüldü. Talihsiz bebeğin vucüdundan ve kıyafetlerinden alınan sperm örnekleri kriminal inceleme için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Geniş çaplı soruşturma başlatan jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındıktan sonra tutuklanan anne F.B. (36), ve aynı evde kaldığı M.D. (40), Y.V. (41) ile evin bekçiliğini yaptığı belirtilen A.A. (69) sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

Yenişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden jandarma eşliğinde alınan minik bebek, 0-6 yaş grubu, 70 kişi kapasiteli ve 62 çocuğun barındığı Karşıyaka Çocuk Yuvası'na yerleştirildi. Görevliler tarafından önce banyo yaptırılan minik bebek daha sonra yemek yedirilip uyutuldu. Minik bebeğin tedavisine burada devam edileceği belirtildi.

İzmir Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekeriya Erteş, bebeğin velayetinin annesinden alınması için çalışma başlattıklarını söyledi. N.N.B.'nin diğer iki kardeşinin de devlet korumasında olduğunu hatırlatan Erteş, "2002 doğumlu olan ağabeyi B. de aynı yuvada kalıyor. 1997 doğumlu olan T. ise Hatay 80. Yıl Çocuk Yuvası'nda kalıyor. Anne veya babası tarafından istismara uğramış çocukların anne babalarında olan velayetleri sonlandırılabiliyor. Yani anne ve babalık hakları ellerinden alınabiliyor. Bu üç kardeşin de velayetlerinin anneden alınması için gerekli çalışmaları başlattık" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious