'Defans yapmayı başaramıyoruz'

'Defans yapmayı başaramıyoruz'.7312
  • Giriş : 15.12.2006 / 00:00:00

Tigana Bayer Leverkusen maçından sonra yaptığı açıklamada, takımın bir türlü defans yapamadığından yakınırken, artık hedeflerinin Turkcell Süper Lig ve Fortis Türkiye Kupası olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tigana, rakibin boy farkı ve kendilerinin basit defans hataları yüzünden sahadan mağlubiyetle ayrıldıklarını belirterek, "İlk 20 dakika dışında biz çok iyi mücadele ettik. Maçın başlarında sol tarafta bir problem yaşadık. Ama yaptığımız değişiklikle bu sorunu aştık. Hava toplarında ve kazandığımız topların geri dönüşünde problemler yaşadık. Takım savunmasındaki hataları bir türlü gideremedik ve malesef kaybettik,'' dedi.

Tigana, rakiplerinin boy avantajını iyi kullandığını belirterek, "Son 10 dakikada maçı kaybetmek gerçekten çok üzücü. Yediğimiz iki golü de basit takip hataları nedeniyle yedik. Şunu öğrenmemiz gerekiyor ki, üst düzey futbolda önce defans yapmayı bilmeliyiz. Ama maalesef bunu bugün de olduğu gibi zaman zaman başaramıyoruz. Maçtan önce de söylediğim gibi rakibe karşı bir boy handikapımız vardı. Maalesef bu handikapımızdan rakibimiz maç içerisinde fazlasıyla yararlandı" diye konuştu.

- PENALTININ TARTIŞILACAK BİR YANI YOK -

Beşiktaş'ın Fransız teknik patronu basın mensuplarının Beşiktaş aleyhihe verilen penayltıyı sormaları üzerine, pıÜüenaltının tartışılacak bir yönünün olmadığını söyledi. Tigana, ilk golün yenmesinden sonra maçın kopma naoktasına geldiğini belirterek, şöyle konuştu;

''Penaltı çalmadan önce ekstra defans oyuncusu sokacaktım. Arkadaşım üstünü değişip gireceği sırada penaltı çalındı. 30 saniye. Maçın kaderini değiştirebilirdi. O orada İbrahim Kaş'ı maça sokmayı düşünüyorduk. Oyuncularımı basın önünde eleştirmem. Kendim gerekeni konuşurum. Hedef geçen yılkinden daha iyi olmak. Avrupa'yı yeni tanıyan yeni bir kuşakla yola çıkmak. Fenerbahçe'nin arkasından çok uzaklaşmadan geçen yılki kupayı yeniden kazanmak gerekir. Daha ilerlemiş durumdayız. Bu akşam da neredeyse bir üst tura çıkmaya ramak kalmıştı. Son yapılması gereken olayı yapamadık.''

Beşiktaş'ın orta sahasında görev yapan genç Serdar'ın bugünkü maçta çok güzel bir performans sergilediğini dile getiren Tigana, ''Allah'tan tek dileğim Serdar Kurtuluş'un sakatlanmaması. Orta alanı ayakta tutan oydu bugün. Bugünkü ekibimizde 'olmazsa olmaz' dediğimiz bir arkadaşımız. Sakatlanırsa eksikliğini çok kötü görürüz'' diye konuştu.

Bayer Leverkusen Teknik Direktörü Michael Skibbe ise, maçın başında çok koştuklarını, savaştıklarını ve mücadele ettiklerini belirterek, ''Maçın sonuna doğru çok zorladık. Sonuca ulaştık ve çok mutluyuz. UEFA yolunda devam ettiğimiz için çok sevinçliyiz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious