Definecinin hazine hayali ölümle bitti

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

Define aramak için Bolu'ya gelen Osman Eğimli (40) isimli vatandaş, kazdığı tünelde üzerine düşen bir kayanın altında kalarak can verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kayalık bölgede arkadaşı Ahmet Tuncay ile birlikte akşam saatlerinde başladığı tünel kazma çalışmalarını sabah saatlerine kadar sürdürdü. Saat 05:00 sıralarında kazdıkları yaklaşık 4 metrelik tünelden içeri giren Osman Eğimli, üzerine düşen büyük bir kaya parçası altında kaldı. Arkadaşının can çekiştiğini gören kazı arkadaşı Ahmet Tuncay, durumu yakındaki Kozlu köyü sakinlerine bildirdi. Eğimli'nin yaşayıp yaşamadığını kontrol etmek amacıyla bir grup köylü ile olay yerine gelen Tuncay, çaresiz kalınca durumu Jandarma ekiplerine bildirdi.

Sabah saatlerinde olay yerine gelen Jandarma ekipleri, Bolu Sivil Savunma Müdürlüğü'nden kurtarma ekibi istedi. Kısa süre içerisinde bölgeye ulaşan sivil savunma ekipleri kayalıkta açılan tünelde kurtarma çalışmalarına başladı. Jandarma, kurtarma ve sağlık ekipleri 2 saatlik bir çalışmanın ardından cesedi çıkarmayı başardı. Kayalığın sarp bir alanda olması nedeniyle ekipler zor anlar yaşadı.

Çıkartılan ceset olay yerinde bulunan doktorlar tarafından son kez kontrol edildikten sonra ambulans alınmak üzere yola çıkarıldı. Kazı alanına yol bulunmaması nedeniyle ekipler uzun süre yürümek zorunda kaldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious