Defineyi bulamadan kazı izni bitti

Defineyi bulamadan kazı izni bitti.11235
  • Giriş : 22.04.2008 / 12:43:00
  • Güncelleme : 22.04.2008 / 12:24:59

Uşak'ta bir kişi 38 gündür define bulmak hayaliyle kazı yapıyordu ki defineyi bulamadan yasal kazı izni bitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kemalöz Mahallesi TOKİ 4. etap konut alanının yanındaki boş arazide hazine olduğu bilgisine ulaştığını savunarak 38 gün önce yasal kazı çalışması başlatan ve bugüne kadar sonuç alamayan Ahmet Ülgen (41), yaptığı açıklamada, çalışmalara bir süre ara verdiğini belirtti.

Kazı faaliyetinin olumsuz hava koşulları nedeniyle uzun süre aksadığını, bu yüzden sonuca ulaşamadığını ifade eden Ülgen, bölgede ilk çağlara ait dört bölümlü, taşlarla çevrili bir hazine odası olduğundan şüphesi bulunmadığını kaydetti.

Ahmet Ülgen, çalışmalarında bugüne kadar 25 metre derinliğe indiğini ancak hazine odasının kapısına ulaşamadığını belirterek, şunları kaydetti:

''Kazı çalışmasına bir süre ara verdik. Oluşan çukuru tekrar doldurduk. Haziran ayı içerisinde tekrar kazı çalışmaları başlayacak. Orada hazine olduğundan eminim. Bugüne kadar yaklaşık 80 bin YTL harcadım. Kazı çalışması olumsuz hava koşulları nedeniyle çok uzadı. Yasal iznim bitti. Tekrar izin istedim ancak izinlerin alınması ve kazıya başlayabilmek için süre gerekli. Bu kez toprağı üstten kaldırmayacağım. Yukarıdan direkt hazine odasına ineceğim. Herkes ne kadar haklı olduğumu görecek.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious