Tayyip Erdoğan yeni ses kayıtları bekleniyor - Başçalan - Haramzadeler ve Fuat Avni yorumcuları

Tayyip Erdoğan yeni ses kayıtları bekleniyor - Başçalan - Haramzadeler ve Fuat Avni yorumcuları.16388
29.03.2014 / 15:12:51

Defne Samyeli ile Erdoğan arasında bir ilişki olduğu iddiası ve Burak Erdoğan ses kaydının yayınlanması ortalığı karıştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Defne Samyeli ile Tayyip Erdoğan aradında bir ilişki olduğuna dait ortaya atılan iddialarla ilgili bütün gelişmeleri bir haber içerisinde topladık. Bu arada bu iddialar dünya medyası tarafından da manşetlere taşındı. O sayfaya ulaşmak için BURAYA TIKLAYIN.

Burak Erdoğan ile ilgili Başçalan hesabından yayınlanan ses kaydı ile ilgili yaptığımız habere ulaşmak içinse BURAYA TIKLAYARAK sayfayı açın.

30 MART SEÇİMİ İLE İLGİLİ FLAŞ YAZI İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Egemen Bağış'a 'ses kaydı' protestosu

Sarıyer'de toplanan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Fatih İlçe Teşkilatı üyesi bir grup, eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile gazeteci Metehan Demir arasında geçtiği iddia edilen internetteki ses kaydında Kur'an-ı Kerim ve ayetlerle alay edilmesini, yaptıkları basın açıklamasıyla protesto etti. Türk bayraklarıyla Egemen Bağış'ın İstinye'deki evinin önüne gelen grup, 'Önce adam ol Bakanlık sonra', 'Benim ayetimle makara yapma', 'Biz Fatiha'yı Google'dan öğrenmedik', 'Bunların Müslümanlığı bizim abdestimizi bozar' pankartları açtı. Evin bulunduğu sitenin önünde sessiz protesto eylemi yapan grup, bir süre sonra açıklama yaptı.

Grup adına konuşan MHP Fatih İlçe Başkanı Ali Çolak, "İnternette yayınlanan ses kayıtlarında, Türkiye Cumhuriyeti'nde bakanlık yapmış olan Egemen Bağış'ın yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim hakkında haddini aşan konuşmalarını milletçe dinledik. Makara yaptıkları Bakara Suresi'nin ondördüncü ayetinde Yüce Allah şöyle buyuruyor: 'Bunlar iman etmiş olanlarla yüz yüze geldiklerinde, iman ettik derler. Kendi Şeytan'la baş başa kaldıklarında ise söyledikleri şudur; Hiç kuşkunuz olmasın biz sizinleyiz. Gerçek olan şu ki biz alay edip duran kişileriz der.' Bu ayetten yola çıkarak bu zatın hangi dine mensup olduğunu öğrenmeye geldik gecenin bu saatinde buraya. Her yapılan şeyi montaj olarak görüyorlar. Ama konuşmalardan belli ki bunlar gerçekten kendi aralarında makara yapmışlar kendi tabirleriyle. Muhafazakar bir partide bakanlık yapmış bir insanın kendi partisinden azledilmesini bekliyoruz" dedi. Grup, açıklamanın ardından sessiz şekilde dağıldı.

Deniz Baykal'dan ses kaydı açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile ilgili görüntülerin internette yayınlanmasında talimatı olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü. Seçim çalışmaları kapsamında Antalya’da bulunan Baykal ilk açıklamasında “Başbakan Erdoğan ve resmi kurumlardan bir açıklama bekliyorum” dedi. Sözcü'nün haberine göre seçim çalışmaları kapsamında bulunduğu Antalya’dan Ankara’ya doğru hareket eden Baykal’ın iddialar ile ilgili olarak Afyon Emirdağ’da gazetecilere açıklama yapacağı öğrenilirken, Baykal yayınlanan ses kaydıyla ilgili “Başbakan Erdoğan’dan, resmi kurumlardan bir açıklama bekliyorum” dedi. Deniz Baykal’a yakınlığıyla bilinen, CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş de konuyla ilgili olarak, “Resmi bir açıklama bekliyoruz. Kamuoyunda başından beri bu bir iddiaydı, kayıtlarla iddianın doğruluğu ortaya çıktı” dedi.

Doğan Grubundan ses kaydı açıklaması

Doğan Holding, dün akşam saatlerinde internete düşen ses kaydıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, böyle bir konuşmanın doğru ise kişisel mağduriyetin ötesinde Türkiye'de hukuk sisteminin daha da sarsılmasına yol açabilecek nitelikte olduğu öne sürüldü ve gerçek olmadığının bir an önce kanıtlanmasını bekledikleri ifade edildi: "Gerçek olduğuna inanmak istemediğimiz bu kayıtta, sayın Başbakan, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan hakkındaki bir yargı süreci ile ilgili olarak Adalet eski bakanı ile görüşmektedir. Böyle bir görüşme yargı sürecine açık bir müdahale anlamı taşımaktadır. Bu konuşmada ayrıca, bağımsız ve tarafsız olması gereken Sermaye Piyasası Kurulu'nun da davayı etkilemek için harekete geçmesinden bahsedilmektedir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*