Defne Samyeli ve Tayyip Erdoğan ilişkisi yalanı

Defne Samyeli ve Tayyip Erdoğan ilişkisi yalanı.7000
14.04.2014 / 08:58:18

Defne Samyeli ve Başbakan Tayyip Erdoğan hakkında ortaya atılan skandal iddialar tepki ile karşılanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Ünlü spiker Defne Samyeli hakkında yapılan dedikoduları önce twitter hesabından, ardından televizyondan yalandı.

Türkiye’nin haber spikerlerinden Defne Samyeli Twitter’da çirkin bir dedikodunun malzemesi yapıldı. Bu iddialar dünya medyası tarafından da manşetlere taşındı.

30 MART SEÇİMİ İLE İLGİLİ FLAŞ YAZI İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

FUAT AVNİ'DEN BOMBA İDDİALAR - BURAYA TIKLAYIN!

BURAK ERDOĞAN SES KAYDI HABERİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Ünlü spiker hakkında ortaya atılan dedikodu belden aşağı ve ahlaksızcaydı. Bu çirkin söylentinin kaynağı bilinmezken ünlü spiker bu asılsız iddiaları yalanlamakta gecikmedi. 

ÖZEL OLARAK YAYILDI

İki çocuk annesi olan Defne Samyeli, ahlaksız dedikoduyla ilgili CNN Türk’te canlı yayında açıklama yaptı. Samyeli çirkin dedikodunun özel hesaplardan kasıtlı olarak yayıldığını söyledi. Ünlü spiker CNN Türk ekranlarında şunları söyledi; 

*Çok öfkeliyim, çok üzüntülüyüm. Sosyal medyada kişilik haklarım ayaklar altına alındı. Beni ailemi, çocuklarımı çok rencide eden iddialar ortaya atıldı. 

*Bunların özel bir yöntemle özellikle yayıldığını farkettik. 

*Tabi ki mesnetsiz iddialar. İçeriğine girmek dahi istemiyorum. Kasıtlı yapıldığını düşünüyorum. Bir gündem değiştirme çabası olabilir. 

*Bilim suçları kapsamında yarından itibaren ‘iddia ediliyor’ diye yayanlar hakkında dahi dava açıyorum. Kimsenin beni rencide etmeye çocuklarımı ağlatmaya hakkı yok. Her şerden bir hayır çıktığını da düşünüyorum. 

TÜİK İLE DAVALIK OLMUŞTU

Defne Samyeli geçtiğimiz aylarda Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile davalık olduğunda gündeme gelmişti. TÜİK anketine yardım edemeyeceğini söylediği için 923 lira para cezası kesilen ünlü spiker, "Evimize gelen misafire ne ikram ettik, bize maliyeti ne, nereden ne aldım ne kadar aldım tarzı birçok soru vardı. Umumi tuvalete giderken ne kadar para harcadığımız bile soruluyordu" demişti. 

DİNLENEN İSİMLER ARASINDAYDI

Samyeli’nin ismi, Selam Terör Örgütü soruşturması kapsamında dinlendiği iddia edilen binlerce kişilik listede de geçmişti. 

DEFNE SAMYELİ KİMDİR?

Defne Samyeli, Türk haber sunucusu, köşe yazarı ve program sunucusu. Aslen Malatya'lı bir ailenin ikinci kızı olarak dünyaya geldi. 1991 yılında katıldığı güzellik yarışmasında üçüncü oldu Daha sonra haberciliğe başlayan ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Samyeli, Tuncay Özkan yönetimindeki Kanal D ana haber bülteninde haber sunuculuğu yapmıştır. Samyeli, Kanal D ana haber bülteninde farklı haber sunuş tarzıyla uluslararası 2 ödüle layık görülmüştür. Samyeli, Milliyet Gazetesi'nde köşe yazarlığı, ardından Show TV ana haber editörlüğü, sunuculuğu ve Güneş Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmıştır. 2010 Mayıs ayından itibaren bir süre atv'de yayınlanan "Defne Her şey Bambaşka" isimli programı sunmuştur. Şuanda ise a Haber'de A3 haber kuşağını sunmatadır. Kendisi ayni zamanda 1994 yillinda bir albüm cikartmistir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*