Değerini beşe katladı

  • Giriş : 13.04.2007 / 00:00:00

Sezon başında Beşiktaş yönetiminin göndermeye çalıştığı, ancak Tigana'nın ısrarlarıyla 2 milyon euroya bonservisini aldığı Bobo'nun yıldızı her geçen biraz daha parlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avrupa kulüplerini peşinde koşturan Brezilyalı için 10 milyon euro fiyat biçiliyor

Geçtiğimiz sezon ortasında Brezilya'nın, Corinthians takımından kiralanan ve daha sonra bonservisi ile birlikte Beşiktaş'a transfer edilen Bobo'yu alabilmek için Avrupa'nın bir çok takımı sıraya girdi.
Bobo konusunda sezon başında yönetimle ters düşen ve Brezilyalı oyuncuyu büyük ısrarlar sonucu takımda tutmayı başaran Teknik Direktör Tigana, böylelikle siyah-beyazlı kulübe önemli bir kazanç sağlamış oldu.
Bobo'nun geçtiğimiz günlerde İstanbul'a gelen menajeri, Beşiktaş yönetimi ile masaya oturarak bu oyuncuya yapılan teklifleri iletti. Siyah-beyazlı yönetiminin ise Bobo'yu kesinlikle satmayı düşünmediği, hatta sözleşmesi devam etmesine rağmen daha da uzatmayı planladıkları bildirildi.
Beşiktaş yönetiminin 2 milyon euroya aldığı Bobo'nun bonservisi için 10 milyon euro değer biçtiği de vurgulandı.

Sıkıntılı süreç
Brezilyalı oyuncunun Beşiktaş'a transfer oluşu film senaryolarını aratmayacak bir şekilde gerçekleşmişti. Geçen sezonun devre arasında Tigana ile görüşen yönetim, Fransız hocanın golcü isteği karşısında menajerlerle temasa geçmişti.
Siyah - beyazlı yönetim, Tigana'ya "Brezilya U-21 takımında oynayan genç ve maliyeti ucuz bir golcü var. Bu sezon kiralayalım eğer iyi çıkarsa sezon sonu bonservisini alırız" demişti. Tigana'nın da onayıyla düğmeye basan yönetim bu oyuncuyu Türkiye'ye getirmişti. Sezon sonunda ise kiralık sözleşmesi biten Bobo yüzünden yönetim ve Tigana arasında soğuk rüzgârlar esmişti. Yönetim 29 yaşında daha tecrübeli bir Brezilyalı futbolcu ile anlaşmak isterken Tigana'nın Bobo ile ilgili ısrarı devam etmişti. Tigana, yakın arkadaşı menajer Richard Bettoni'nin tavsiyesi üzerine yönetime rest çekerek Bobo'yu bonservisi ile birlikte takıma kazandırmıştı.
Brezilyalı oyuncunun bu sezon sergilemiş olduğu üstün performans Tigana'nın haklılığını kanıtlarken, Bobo kısa sürede hem Avrupa'nın dikkatini çekti, hem de taraftarların gönlünü fethetti.


Bobo'nun karnesi
MAÇ 53
İLK 11 41
GOL 27
SARI KART 7
KIRMIZI KART -

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious