Dehşet evine izdiham

Dehşet evine izdiham.18397
  • Giriş : 05.05.2008 / 19:42:00
  • Güncelleme : 05.05.2008 / 19:16:19

Avusturya makamları felaket turistlerinden yakınıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Avusturya makamları, Elisabeth Fritzl'ın babası tarafından 24 yıl bodruma hapsedilerek tecavüze uğradığı evi görmek için Amstetten kasabasına doluşan 'felaket turistleri'nden yakınıyor.

The Independent gazetesinin haberine göre, Amstetten Belediye Başkan Yardımcısı Ursula Puchebner, felaketin yaşandığı 'korku evi'ni görmek isteyen Alman ve Avusturyalı turistlerin sayısının her geçen gün arttığını belirterek, 'Buna felaket turizmi adını veriyorum. Bunu şok edici buluyorum ve bu davranışlarını anlayamıyorum. Kurbanlara hiç saygıları yok' diyor.

Bu arada olayın patladığı bir haftadan bu yana Fritzl'ın evinin yanındaki sokakta kamp kuran gazete ve televizyon ekiplerinin dikkati, Elisabeth Fritzl'ın babasından dünyaya getirdiği 6 çocuktan üçünün psikiyatrik tedavi gördüğü yakınlardaki bir hastaneye çevrildi.

Hastane yöneticileri, bir kamera ekibinin kliniğin içine girmeyi başararak Fritzl ailesini bulmaya ve filme çekmeye çalışmasının ardından, hastane çevresinde 24 saat silahlı korumaların devriye gezmeleri için bir özel güvenlik şirketiyle anlaştı.

Bu arada polis, yeni ve rahatsız edici bir ayrıntıya daha ulaşarak, Elisabeth Fritzl'in ilk iki çocuğunun doğumundan birkaç yaşına gelinceye kadar gözlerinin önünde sapık babası Johan Fritzl'ın birçok kez tecavüzüne uğradığını belirledi.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious