Deivid: Ayrılmayı düşünmüyorum

  • Giriş : 05.07.2007 / 17:39:00

Sağlık kontrolü esnasında ayrılacağı yönündeki haberleri yalanlayan Deivid, transferi konusunda yönetimin kararının da önemli olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe'nin yollarını ayırmayı düşündüğü iddia edilen Brezilyalı golcüsü Deivid de Souza 'Şu anda ayrılmayı düşünmüyorum. Geçen yıl iyi bir performans sergileyemedim ama bu sezon her şey çok farklı olacak' dedi


Futbol Federasyonu'nun yabancı futbolcu sınırlaması konusunu bir türlü netleştirmemesi takımların transfer politikalarını olumsuz bir şekilde etkilemeye devam ediyor. Bu belirsizlikten en çok etkilenen kulüplerin başında da Fenerbahçe geliyor. Sarı-Lacivertli ekibin yabancı sınırlamasının kalkmaması halinde geçen sezon bekleneni veremeyen golcüsü Deivid'i elden çıkaracağı söyleniyor. Buna karşın Brezilyalı oyuncu takımda kalmak istiyor.
Arkadaşları Alex ve Edu'yla dün sağlık kontrolünden geçen Deivid, Fenerbahçe'de kalmak istediğini net bir şekilde ifade etti. Kadıköy Acıbadem Hastanesi'nde gerçekleştirilen sağlık kontrolleri sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Deivid, özellikle gönderileceği yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine, "Şu an ayrılmayı düşünmüyorum ve kafamdan böyle şeyleri geçirmiyorum" dedi.
Fenerbahçe'yle iki yıllık daha sözleşmesi olduğunu belirten Deivid, "Ben kulübümü çok seviyorum ve burada herkesle iyi anlaşıyorum. Hiçbir problemim yok ama her şey bana bağlı değil. Yönetimin de burada düşüncesi önemli. Fenerbahçe'de oynamayı düşünüyorum. Şunu çok iyi biliyorum ki geçen sene çok iyi performans sergilemedim ama bu demek değil ki bu sene aynı şeyler olacak" diye konuştu. Brezilyalı yıldız kendisine herhangi bir teklif olmadığının da altını çizdi.

'Lincoln çok iyi bir oyuncu'
Deivid, Fenerbahçe'nin yeni transferi Roberto Carlos'tan da övgüyle söz etti. Carlos'un büyük bir oyuncu olduğunu ifade eden Deivid, "Kazanmaya alışkın bir futbolcu. Bizim ondan öğreneceğimiz ve onun bize öğreteceği çok şey var" şeklinde konuştu.
Galatasaray'ın yeni transferi Lincoln'e de değinen Deivid, "Brezilya'da karşılıklı oynadık. Çok iyi oyuncudur. Galatasaray'a güç katar ama Fenerbahçe'nin önüne geçemeyeceğini umuyorum" diyerek sözlerini tamamladı.
Bu arada Fenerbahçe yeni sezon hazırlıklarını dün yaptığı iki antrenmanla sürdürdü. Sabah idmanına geçen yıl Bursaspor'a kiralanan Edmar de Souza da katıldı. Futbolcuların hava sıcaklığı nedeniyle bir hayli yorulduğu gözlenirken, koşunun son bölümünde sıcağa daha fazla dayanamayan bazı oyuncular üzerlerindeki tişörtleri çıkardı. Akşam antrenmanında ise dün kontrolden geçen Deivid ve Edu yer alırken Alex, Zico'nun toplantısına katıldıktan sonra çalışmadan ayrıldı.
Fenerbahçe'den ayrılan Tuncay Şanlı önceki akşam arkadaşlarıyla, ardından dün de başkan Aziz Yıldırım'la vedalaştığını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious