Deivid'in sırrını biliyor musunuz?

Deivid'in sırrını biliyor musunuz?.29833
  • Giriş : 25.04.2008 / 17:40:00

Fenerbahçe'nin bu sene Şampiyonlar Ligi'nde yaptığı mücadelelerde güzel gollere imza atan Deivid, gollerinin sırrının, futbola futsal oynayarak başlaması olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA) internet sitesinde yer alan yorumda, Fenerbahçeli Deivid'in bu sene UEFA Şampiyonlar Ligi'nin en güzel gollerinden bazılarını attığı belirtilerek, Fenerbahçe'nin de sürpriz yaparak ilk kez çeyrek finale yükseldiği, çeyrek finalde İngiltere'nin Chelsea takımına elenerek yarı finalin kapısından döndüğü kaydedildi.

Deivid'in İtalya'nın İnter takımıyla yaptığı maçta akrobatik bir voleyle ağları sarstığı, Chelsea karşısında da uzaktan attığı sert şutla çok güzel bir gol attığı kaydedildi.

''Brezilyalı'nın sırrı ne?'' denilen yorumda, Deivid'in, ''7 yaşımda futsal oynamaya başladım ve 12 yaşıma kadar da devam ettim. Futsalın bana çok yardımı oldu, özelikle top sürerken ya da kısa mesafelerde hala bana yardımı oluyor'' ifadelerine yer verildi.

Küçük sahalarda yapılan maçların Brezilya'da futbolun ilerlemesine katkıda bulunduğunu ifade eden 28 yaşındaki Deivid, Brezilya'da futsalda olduğu gibi, fazla alan olmadığı için sokaklarda Futbol oynadıklarını, futbolda maharetli olmalarının sırlarından birisinin de bu olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious