Dekan, internet ağına düşerse!

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Berçin, internette tanıştığı kadına 135 bin YTL gönderip evlenme teklif etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kadın ise parayı alıp sırra kadem bastı. Dekan Berçin, Bursa Adliye’sine gelerek konuyu yargıya taşıdı. Şimdi, Prof. Dr. Berçin’in milyarlarca lirasını alıp kaçan ve hakkında açılan davanın ilk duruşmasına gelmeyen genç kadının aranmasına devam ediliyor.

İddiaya göre, Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Erdoğan Berçin, internette karşılaştığı Zühre Ö. isimli kadına ilgi duymaya başladı. Samimiyet her geçen gün ilerlerken, Dekan, genç kadının fotoğrafını istedi. Zühre Ö. de manken Yüksel Ak’ın fotoğrafına kendi başını montajladığı resmi gönderdi. Fotoğrafı gören Dekan Prof. Dr. Berçin, resmini gördüğü kadına evlenme teklifinde bulunmak istedi. Evlenme teklifine de olumlu cevap alan Prof. Dr. Berçin, genç kadınla birlikte gelinlik ve düğün davetiyesini bile beğendi.

Çift arasındaki ilginç gelişmeler ise daha sonra başladı. Gelin adayı, tedavisi için geri ödemek üzere Dekan Berçin’den 135 bin YTL aldı. Dekan Berçin, daha önce hiç yüzyüze görüşmediği sanal aşkının izini bu tarihten sonra da tamamen kaybetti. Yaptığı araştırmalar sonucu Zühre Ö.’nün Bursa’da yaşadığını öğrenen Prof. Dr. Berçin, Bursa Adliye Sarayı’na gelerek genç kadın hakkında suç duyurusunda bulundu. Şimdi polis, ilk duruşmaya gelmeyen Zühre Ö.’yü arıyor.

Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Berçin, internette tanıştığı kadına 135 bin YTL gönderip evlenme teklif etti.

Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Berçin, internette tanıştığı kadına 135 bin YTL gönderip evlenme teklif etti.

OLAY NASIL GELİŞTİ?

Kayseri Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Erdoğan Berçin (53), internette chat yaparken, Bursalı Zühre Ö. ile tanıştı. Kendisini ABD’de doktora yapmış bir işkadını olarak tanıtan Zühre Ö., dekana manken Yüksel Ak’ın fotoğrafına kendi yüzünü montajlayarak gönderdi. Zaman içerisinde Dekan ile Bursalı bayan arasında yakınlaşma arttı. 13 yıl önce eşinden ayrılan Berçin, etkilendiği Zühre Ö`ye evlenme teklifi yaptı. Genç kadının teklifi kabul etmesi üzerine evlilik hazırlıkları başladı. Zühre Ö., Prof. Dr. Erdoğan Berçin’e davetiye ve gelinlik örnekleri gönderdi. Bu arada, genç kadın yüksek tansiyon ve kalp hastası olduğunu söyleyerek, tedavi olmak için Dekan Berçin’den para istedi.

Zühre Ö, bir tekstil firmasına iş yaptığını ancak bir takım sorunlar nedeniyle bankadaki 700 bin YTL’sinin bloke edildiği gerekçesiyle Erdoğan Berçin’den para istemeye devam etti. Dekan Berçin de kendisine toplam 135 bin YTL para gönderdi. Ancak aradan geçen zaman içerisinde bayanın çelişkili ifadelerinden şüphelenen Erdoğan Berçin, yaptığı araştırmalar sonucunda dolandırıldığını anladı.

Dekan Erdoğan Berçin, Zühre Ö. hakkında suç duyurusunda bulundu. Ve genç bayan hakkında dolandırıcılık suçundan 5 yıla kadar dava açıldı. Davanın ilk duruşması Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Tutuksuz sanık Zühre Ö. duruşmaya katılmazken, Bursa’ya gelen Dekan Berçin, yaşadıklarını mahkeme heyetine tek tek anlattı.

HASTALIĞINI ÖNE SÜRÜP BENLE BULUŞMAYI KABUL ETMEDİ

Genç kadının önce İstanbul’da oturduğunu, anneannesinin Bursa’da olduğunu beyan ettiğini söyleyen Berçin, İstanbul’da tanıdıklarına yaptırdığı araştırmada orada oturmadığını öğrendiğini kaydetti. "Hastalığını söyleyerek benim zaafımdan yararlanıp, benimle buluşamayacağını söylüyordu. Bankadaki hesabındaki blokenin kaldırılacağını, paramı göndereceğini belirtti. Bugüne kadar göndermedi, şikayetçiyim" diye konuştu. Mahkeme heyeti, duruşmaya gelmeyen Zühre Ö.’nün oturduğu Hacı İlyas Mahallesi’ndeki adresinden polis zoruyla getirilmesine karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Dekan Prof. Dr. Erdoğan Berçin’in izinli olduğu, cep telefnolarının da kapalı olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious