Del Bosque davası bitmedi!

Del Bosque davası bitmedi!.8336
  • Giriş : 27.03.2008 / 16:37:00

Beşiktaş Kulübü, davalı oldukları eski teknik direktörleri Vicente Del Bosque ve yardımcılarına yaklaşık 8 milyon Euro ödeme yapıldığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

UEFA, Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi gelirine mahsuben, siyah-beyazlıların davalı oldukları eski teknik direktörleri Vicente Del Bosque ve yardımcılarına 7 milyon 961 bin 767 Avro ödeme yaptı.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na gönderdiği yazıda, bu ödemeyle ilgili açıklamada bulundu. Borsa’ya yapılan açıklamada, şöyle denildi: "Eski Teknik Direktörümüz Vicente Del Bosque ve yardımcı antrenörler Francisco Javierh Minano Espin, Francisco Jimenez Martin ve Antonio Grande Cereijo’nun alacaklarına istinaden anapara, faiz ve masraflar olarak toplam 7.961.767 Avro, UEFA tarafından, Şampiyonlar Ligi gelirlerimize mahsuben, adımıza ödenmiştir. Halihazırda Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) nezdindeki süreç devam etmektedir. Ayrıca Şampiyonlar Ligi gelirlerimize istinaden UEFA nezdinde 557.158 Avro alacak bakiyemiz mevcut olup, Mayıs ayında yaklaşık 2.000.000 Avro düzeyinde ilave gelir tahakkuk etmesi beklenmektedir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious