Del Bosque: Tek düşüncem Türkiye

Del Bosque: Tek düşüncem Türkiye.7951
  • Giriş : 07.01.2009 / 15:35:00

2010 Dünya Kupası elemelerinde Türkiye ile birlikte 5. Grup'ta yer alan İspanya'da, teknik direktör Vicente Del Bosque, ''Tek düşüncem Türkiye'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İspanyol spor gazetesi AS'da bugün yayımlanan röportajında Del Bosque, ''İnşallah gruptan birinci çıkarız ama benim tek bir düşüncem var ve o da Türkiye. Dünya Kupası için gruptaki sıralamayı Türkler ile yapacağımız maçlar belirleyecek. Bu öncelikli hedef. Her şey iyi gidiyor ama bunu karışıklığa sokmamak lazım'' değerlendirmesinde bulundu. 11 Şubat tarihinde İngiltere ile oynayacakları dostluk maçını kazanmak istediklerini ,ancak ''Tek düşüncesinin Türkiye'' olduğunu tekrarlayan Del Bosque, sadece Türkiye ile 28 Mart'ta ve 1 Nisan'da oynayacakları maçlara konsantre olduğunu ifade etti.

İspanyol teknik adam, İspanya'nın tam bir takım olduğunu ve kazanma alışkanlığını elde ettiğini belirtip, Brezilya, Arjantin, Almanya, İngiltere, İtalya gibi diğer güçlü takımların ideal kadroyu bulma aşamasında olduğunu savundu.

2010 Dünya Kupası Elemeleri 5. Grup'ta oynadığı 4 maçtan da galibiyetle ayrılan İspanya, 12 puanla lider konumda bulunurken, 2 galibiyet ve 2 beraberlik alan Türkiye 8 puanla 2. sırada yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*