Del Bosque’den dost uyarısı!

Del Bosque’den dost uyarısı!.10792
  • Giriş : 30.03.2009 / 10:22:00

İspanya'nın hocası Del Bosque, Sami Yen'deki maç öncesi Türkiye'yi uyardı!..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İspanya'nın hocası, rövanşta işlerinin kolay olmayacağını belirtti. “Ancak Türkiye bizi fazla düşünmesin. Artık Bosna'yı daha çok düşünürlerse iyi yaparlar” dedi.

İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Vicente Del Bosque, "Bizden sonra grupta ikinci olacak bütün takımlara karşı eşit mesafedeyim" açıklamasını yaptı.

Bosque, grupta 5. maçlar sonunda ortaya çıkan tabloyu değerlendirirken, "Bence Türkiye artık bizi fazla düşünmesin. Onların yerinde olsam bundan böyle Bosna'yı daha fazla düşünürdüm. Çünkü Belçika galibiyetiyle çok iddialı duruma geldiler. Ancak aldıkları bu sonuç benim için sürpriz olmadı" dedi.

'RÖVANŞTA ZORLANIRIZ'

Tecrübeli teknik adam, rövanş maçının kolay geçmeyeceğini de belirtirken, "İstanbul'da ilk yarıdaki gibi bir Türkiye bulursak zorlanırız" ifadesini kullandı. Bosque, geçmiş dönemlere oranla İspanya'nın daha durağan bir Futbol oynadığını da itiraf ederken, bunu yorgun olmalarına ve Türkiye'nin iyi oynamasına bağladı.

Bu arada El Mundo Deportivo gazetesinde, "Grup 5'deki takımlardan hangileri 2010 Dünya Kupası'na gitmeye hak kazanacak?" konulu ankete katılan 46134 kullanıcının yüzde 36'sı İspanya'yı seçerken, A Milli Takımımıza olan destek yüzde 29 oldu. Ankette, Belçika yüzde 13, 9 puana ulaşarak grupta Milli Takım'ın önüne geçen Bosna-Hersek, Ermenistan ve Estonya'ya yüzde 7'şer oranında şans tanındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*