Del Bosque'nin Dünya Kupası korkusu

Del Bosque'nin Dünya Kupası korkusu.10345
  • Giriş : 24.03.2009 / 10:35:00

İspanya Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Vicente Del Bosque, ''İspanyol futbolu iyi bir dönemde ve gerek kulüpleri gerekse milli takımı ile moda, ama Dünya Kupası için favoriyiz demek beni ürpertiyor'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İspanyol özel televizyonu ''Veo7''ye açıklamalarda bulunan Del Bosque, 2010 Dünya Kupası'nda İspanya'ya rakip olabilecek takımları Portekiz, Arjantin, Brezilya, Almanya veya İngiltere olarak sıraladı. 28 Mart'ta ve 1 Nisan'da Türkiye ile oynayacakları maçları da değerlendiren Del Bosque, ''Türk futbolu ilerleme içinde, yükselişte. Futbolcular asker gibi milli formaya, halk da korkunç bir şekilde takımlarına bağlı. Takım olarak sert bir karakterleri var, rekabetçiler ve kafa tutabilen bir takım. FIFA sıralamasında 11. ve Avrupa'da ilk 4'ten biri'' şeklinde konuştu.

İspanyol teknik adam, ''Türkiye ile oynayacağınız 2 maçta 4 puan sizin için iyi bir sonuç mu'' sorusuna, ''Elbette ki 4 puan iyi bir sonuç olur'' diye cevap vererek, 4 puan ile gruptan çıkma şanslarını neredeyse garantileyeceklerini söyledi.

Del Bosque, başta İniesta ve Puyol olmak üzere sakat oyuncularıyla ilgili ise ''Umarım, yoklukları hissedilmez. Ama kesin olan bir şey varki, Türk takımı gibi sert ve tehlikeli bir takımı geçebilmek için onların eksikliğini duyabiliriz'' dedi.

Bu arada, Fenerbahçe'de oynayan, ancak formsuz olduğundan eleştirilen Daniel Güiza'yı neden milli takıma çağırdığını da anlatan Del Bosque, şunları söyledi:

''Güiza, Bursaspor'a karşı oynadı ve ofsayt limitine yakın, ama son vuruşu iyi olan, tipik golünü attı. Bazıları benim Güiza'ya yardım için aldığımı söyledi, ama sadece bunun için almadım, onu Futbol değerlerinden dolayı seçtik. Llorente, Torres ve Villa ile çok iyi takımı tamamlıyor. Güiza, bize Belçika maçında yardımcı oldu ve Milli Takım için çok etkili biri.''

Öte yandan Del Bosque, eski Milli Takım teknik direktörü olan ve şu anda Fenerbahçe'nin başında görev yapan Luis Aragones için ise ''İlk olarak futbolcu ve teknik direktör olarak benim idollerimden biriydi. Herkes için bir örnek oldu. Aynı jenerasyondan değiliz, ama her zaman karşılıklı etkileşim içinde olduk'' açıklamasını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*