Del Bosque'ye milli görev

Del Bosque'ye milli görev.10345
  • Giriş : 11.03.2008 / 11:41:00

İspanya'nın en yüksek tirajlı spor gazetesi Marca, teknik direktör Vicente Del Bosque'nin, Avrupa Şampiyonası'nın ardından milli takımın başına geçmesi için her şeyin ayarlandığını yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

''Del Bosque, milli takımın yeni teknik direktörü olacak'' manşetiyle özel haber veren Marca, İspanyol teknik adamın yakın çevresinden alınan bilgilere göre Futbol Federasyonu ile Del Bosque arasında ''her şeyin konuşulduğunu ve hiçbir sorun kalmadığını'' iddia etti. Beşiktaş'ın da eski teknik direktörü olan Del Bosque'nin her zaman çalıştığı ekibiyle birlikte Milli Takım'ın başına geçeceği ve büyük olasılıkla 2 yıllık bir sözleşme imzalayacağı ifade edildi. Del Bosque ile federasyon arasındaki anlaşmanın Avrupa Şampiyonası'nın sonuna kadar açıklanmayacağı da belirtildi.

Mevcut durumda milli takımın teknik direktörü olan Luis Aragones'in kontratı Avrupa Şampiyonası'nın hemen ardından sona ererken, Aragones'in gönderileceği haberleri uzun süredir İspanyol basınında yer almıştı. Del Bosque, her zaman Aragones'in çalışmasına saygı duyduğunu söylese de Milli Takım ile ilgili yorumlar yapmaktan da kaçınmadı. Marca'nın iddiasının doğru olması halinde Dünya Kupası eleme gruplarında Türkiye ile aynı grupta olan İspanya'yı Del Bosque çalıştıracak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious