Delgado 40 yıllık Kartal gibi

Delgado 40 yıllık Kartal gibi.10892
  • Giriş : 18.12.2007 / 11:42:00

Beşiktaş’ın Arjantinli yıldızı Matias Delgado, Siyah-Beyazlı ekibe altın değerinde puanlar kazandırmaya devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Delgado, Bursaspor karşılaşmasından sonra Ankaragücü’ne de gol attı ve oynadığı futbolla taraftarların gönlünde taht kurdu. Kendisini 40 yıllık Beşiktaşlı gibi hissettiğini söyleyen Delgado, “Siyah-Beyazlı kulüple 5 yıllık sözleşme yaptım. Ben bu takıma gelebilmek için büyük fedakârlıklar gösterdim. Sürekli Avrupa’da oynayan bir takımda görev almak istiyordum. Bu sezon Avrupa’da iyi tecrübe kazandık” dedi.

BENİ KİMSE İSTEMEDİ!

ÇOK formda olmasına rağmen bugüne kadar kendisine transfer teklifi yapılmadığını da vurgulayan Delgado şöyle konuştu: “Bir gün İngiltere ve İspanya’da da Futbol oynamak isterim ama Beşiktaş ve İstanbul her zaman ikinci vatanım olacak.” Siyah-Beyazlı taraftarlarla arasında sıkı bir bağ oluştuğuna da değinen Delgado, “Sevgimiz karşılıklı. Ben golümü atıp onlara koşuyorum; onlar “İyi ki doğdun Delgado” diyor... Dünyanın en iyi taraftarı İnönü Stadı’nda; bunu herkes bilsin” şeklinde konuştu.

TÜRK FUTBOLCULAR ÇOK İYİ

SAHA içerisinde diğer 10 arkadaşı gibi takımın bir parçası olmaya çalıştığını da söyleyen Delgado, “Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam geldikten sonra kendimi buldum. Hocam bana dünya çapında bir yıldız olmak istiyorsam, oyunu hem defansif, hem ofansif düşünmem gerektiğini anlattı. Aslına bakarsanız ben sonradan açılıyorum galiba. Basel’deki ilk yılımda kötü bir sezon geçirmiştim. Beşiktaş’taki ikinci sezonum ve benden beklenen patlamayı yaptığımı düşünüyorum” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious