Delgado Arsenal'e doğru

Delgado Arsenal'e doğru.12564
  • Giriş : 20.05.2008 / 08:36:00

Nisan ayında İngiliz spor medyasında alevlenen transfer iddiası yeniden gündeme geldi. Tribalfootball.com'a göre Arsenal, Beşiktaş'ın Arjantinli yıldızını renklerine bağlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İngiliz basını nisan ayında ortaya attığı iddiayı yeniden gündeme taşıdı. Ada'da yayılan haberlere göre Arsenal, Beşiktaş'ın Arjantinli yıldızı Mathias Delgado'yu kadrosuna katmakta kararlı...

Geçen ay Arsenal'in Delgado talebi BBC tarafından duyurulmuş, haberlerde Arjantinli yıldızın bu ilgiden oldukça memnun olduğu, Londra ekibinin tranferi bitirmek için 5 milyon sterlini gözden çıkardığı vurgulanmıştı. Ayrıca, Arsenal'in taraftar sitelerine Beşiktaş'ın yıldızının tanıtımları ve videoları eklenmişti.

DELGADO İÇİN 5 MİLYON STERLİN

Tribalfootball.com adlı Futbol sitesinin haberine göre, sakatlığı uzun süre atlatamayacak olan Çek yıldız Tomas Rosicky'nin boşluğunu doldurmak isteyen Arsene Wenger, Delgado için ısrarını sürdürüyor ve fiyat yükseltiyor. 'Arsenal, Delgado'yu bitiriyor' başlıklı haberde, Londra devinin bu transfer için 7 milyon sterlini gözden çıkardığı ileri sürüldü. Haberde ayrıca Delgado'nun kulüplerin anlaşması durumunda 'evet' demeyi hazır olduğu da ifade edildi.

2006 yılında 3 sezon formasını giydiği ve 113 maçta 58 gol attığı Basel'den Beşiktaş'a gelen Matias Delgado, siyah-beyazlı takıma 5 milyon euroya mal olmuş, bu para transfere sponsor olan Ülker tarafından karşılanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious