Delgado: Türkiye'de oynamak çok zor

  • Giriş : 31.03.2007 / 00:00:00

Beşiktaş'ın Arjantinli futbolcusu Delgado, takımın kilit adamı olduğunu düşünmediğini ve Türkiye'de futbol oynamanın çok zor olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Delgado, Beşiktaş Dergisi'nin nisan sayısında, futbolcu arkadaşlarının sorularını yanıtladı. Ali Tandoğan'ın, “Her maç senden iyi Futbol beklenmesi, sende stres yaratıyor mu?” sorusuna Delgado, “Benim haricimde sahada 10 kişi daha var. Ben takımın kilit adamı olduğumu düşünmüyorum. Bu nedenle bir sıkıntı yaratmıyor” yanıtını verdi.

Delgado, kaleci Murat Şahin'in, “Çok teknik bir futbolcusun. Türkiye'deki Futbol anlayışı seni zorluyor mu?” sorusu üzerine de, “Türkiye'de Futbol oynamak gerçekten çok zor. Dışarıdan göründüğü kadar kolay değil gerçekten. Türkiye'deki futbolcular çok zeki. Topa vurmadan, pasımı vermeden nereye atacağımı tahmin edip kesiyorlar” dedi.
Aydın Karabulut'un, “Basel'de oynadığın dönemi Futbol hayatında nasıl bir yere koyuyorsun?” sorusuna Arjantinli futbolcu, “Futbol hayatımda Basel'i ilk sıraya koyuyorum. Çünkü Güney Amerika'yla Avrupa birbirinden çok farklı. Beni oradan çıkarıp Avrupa'ya getirdiler ve Basel'de çok farklı şeyler öğrendim. Bugün Beşiktaştaysam, bunu Basel'e borçluyum. Böyle büyük bir kulübe gelmemi sağladığı için hayatımda çok kilit bir önemi var” cevabını verdi.

"HAYATIM BOYUNCA UNUTAMAM"

Delgado, Serdar Kurtuluş'un, unutamadığı golü konusundaki sorusu üzerine de, ”Basel'de oynarken Schalke 04 ile UEFA Kupası maçımız vardı ve 60-70 bin seyircinin önünde oynuyorduk. Maça son 20 dakikada girmiştim ve gol atmayı çok istiyordum. 88. dakikada bir frikik oldu ve ben hayatımda ilk kez bir maçta frikik attım. O da gol oldu. O gol sayesinde maçı 1-1 berabere bitirdik. Hayatım boyunca unutamam o anı” diye konuştu.

Fahri Tatan'ın, ülkesini özleyip özlemediği sorusuna da Delgado, “Ailem gelene kadar gerçekten çok özledim. Ama ocak ayında ailem buraya geldiği için içimde çok büyük bir özlem kalmadı. Ailem gelmemiş olsaydı, herhalde dayanamazdım” şeklinde yanıt verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious