Delgado'dan bombardıman

Delgado'dan bombardıman.12500
  • Giriş : 10.07.2009 / 10:07:00

Beşiktaşlı Delgado, hasta yatağında yönetimi bombardımana tuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yönetime sürekli ameliyat için başvurdum, reddettiler. Bazıları sanki bilerek ameliyatımı geciktirdi

6 aylık askı için kimse benden onay almadı. Böyle bir girişimde bulunamazlar. Avukatımla görüşüyorum

Ameliyat sonrası ne bir yönetici ne de hocamız aradı. Beşiktaş'ın terk edilmiş kaptanı olarak hastanedeyim

Beşiktaşlı Delgado'yu, Barcelona da yıldız futbolcu ve sanatçıların tedavi olduğu Quiron Hastanesi'nin 7. katında, 702 numaralı odada tek başına TV izlerken buldum. Türk gazetecisi olduğumu söyleyince, önce durakladı, sonra “Hakkımda yalan yazacaksan hemen söyle. Çünkü buna alıştım. Tek sakatlık geçirdim, siz Türk gazeteciler, 'Delgado yine sakatlandı... Müzmin sakat' diye başlıklar attınız” yakınmasında bulundu. Ben de Milliyet gazetesinden geldiğimi hatırlattım ve söyleyeceklerini, her zamanki gibi virgülüne dokunmadan yazacağımı ilettim.

Ve bu kısa sohbetten sonra işte bu açıklamalar ortaya çıktı:

-Geçmiş olsun, ameliyat nasıl geçti?

Teşekkürler. İspanya'da Eto'o, Puyol gibi yıldızları da ameliyat eden Dr.Ramon Cugat tarafından yapılan başarılı bir operasyon geçirdim. Bir-iki gün sonra taburcu olup, evde dinleneceğim. Doktorumun söylediğine göre en geç 3 ay içinde takımdaki yerimi alırım. Bunu erken tarihe çekmeye de çalışacağım. Eylül'de takımın başındayım. Çünkü dedikodular beni rahatsız ediyor.

-Evet futbolundan çok, sakatlığın gündeme geliyor Türkiye'de...

Neden geldiğini bir de bana sorun. Beşiktaş'a transfer olduktan sonra sadece bir sakatlık geçirdim. Yönetime sürekli 'Önemli bir ameliyat değil, bırakın hemen halledeyim' dememe rağmen, bana 'Sakin ol sırası gelir' yanıtı verip, geçiştirmeye çalıştılar. Haftalarca ağrılarla, Ağrı kesicilerle Futbol oynamaya çalıştım. Kendimi yüzde yüz futbola veremedim. Performansım düştü. Ertuğrul Sağlam beni istemiyordu. Uzun süre Futbol oynamadım. O sürede, yönetime 'Madem oynamıyorum. Bırakın bu ameliyatı aradan çıkartayım' dedim. Bana ret cevabı verdiler.

Bakın bundan daha ilginci; geçtiğimiz sezon Beşiktaş'ın, Ankaraspor ile oynadığı son karşılaşmadan sonra forma giymedim. O arada yine ameliyat için başvurmuştum. Ligin bitimine 1 ay vardı. Bir ay da tatille geçti. Etti iki ay. Ligin başlamasına daha 1 ay var. Alın size 3 ay. Beni dinleselerdi, şimdi ligin baslangıcında takımımın başındaydım.

Komple teorilerine inanmak istemiyorum. Ama bazıları sanki bilerek ameliyatımı geciktirdi. Şimdi tam ameliyat dönemime denk gelen bir tarihte, bonservisimin askıya alınması için federasyona başvurulduğu haberleri gelmeye başladı.

-Ben de tam bu konuda soru sormak istiyordum. 6 ay askıya alınacakmışsın.

Nasıl alacaklarmış, anlatsınlar da biz de anlayalım. Birincisi; benim onayım alındı mı ? Hayır. ikincisi; sadece 5-6 hafta takımdaki yerimi alamayacağım. Öyle 6 aylık sorunum yok. Eylül'de takımdayım. Üçüncüsü; bu takımın kaptanıyım. 10 numaraya lâyık görüldüm. Takımını yarı yolda bırakacak başka kaptanlara benzemem. Kartal'a yakışan durumda geri döner, ilk 11'de yer bulmaya çalışırım.

-Beşiktaş senden onay alındığını, hem de yasal olarak askı hakkının olduğunu açıklıyor.

Benden kimse onay almadı. Kimseye de onay vermedim. Benim bu onayım olmadan da bu girişimde bulunamazlar. Avukatımla görüşüyorum. 6 ay oynamama gibi bir riskim yok. Neye dayandırarak, hangi yasaya bağlı bunu yapacaklar.

-Beşiktaş'ın niyeti ne olabilir ?

Anlamak zor. Beni istemiyorlar desek, o zaman geçen yıl neden sözleşme yenilediler ? Başkan, bana sürekli 'Seninle beraberiz' mesajları verdi. Geçtiğimiz sezon Espanol takımından ciddi bir teklif aldım. Başkan'a 'Gideyim' dedim, 'Bir yere gidemezsin. kaptan olacaksın” diye geri çevirdi. Ben de kaldım. Sorunlu bir futbolcu değilim. Herkesle iyi ilişkilerim var. Beşiktaş'ı da çok seviyorum. Yan gelip, yatarak, maaş alan futbolcu olmak istemiyorum. Bu nedenle ameliyat için defalarca talepte bulundum. Ameliyatım bitti, hiçbir şey yapmadan para kazanmamak için, hemen çalışmalara başlayacağım.

-Hastanede yalnızsın. Beşiktaş'tan kimse sana eşlik etmiyor mu ?

Güldürme beni... Bırak Beşiktaş doktorunun yanımda olmasını, ameliyat sonrası bir arayan bile olmadı. Ne bir yönetici, ne de hocamız Mustafa Denizli durumumu sordu. Ailemin dışında benimle ilgilenen yok. Beşiktaş'ın, terk edilmiş kaptanı olarak hastanedeyim. Federasyondan önce sağlık gelir ! Oraya lisansımın askıya alınması için başvurmadan önce, kaptanlarının durumunu sorsalar daha iyi olurdu

Parası ödenecek

Delgado'nun sözleşmesini askıya alma kararı veren Beşiktaş'ın Arjantinli oyuncuya hak edişlerini düzenli olarak ödeceyeği bildirildi. Sözleşmesini 6 ay süreyle askıya almak için federasyona başvuran siyah-beyazlı kulübün bu süreçte futbolcunun kazanımlarını aksatmayacağı vurgulandı. Beşiktaş'ın 6 ay sonra Delgado'nun sağlık durumuna göre ya yollarını ayıracağı ya da bir başka kulübe transferine olanak tanıyacağı ileri sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*