Delgado'nun hayali

  • Giriş : 08.09.2006 / 00:00:00

Beşiktaş'ın Arjantinli yıldızı Matias Emilio Delgado, Siyah - beyazlı ekibin UEFA Kupası'nı kazanabilecek güçte olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Arjantinli yıldız Delgado, önlerindeki 1 ay içinde çok yoğun bir dönemin kendilerini beklediğini belirterek, "1 ay içinde 3-4 tane çok önemli maçımız var. Önce Trabzonspor, ardından CSKA Sofya, sonra da Galatasaray ile oynayacağız. Bu maçlara hazırız, daha da hazır olmak için çalışıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapıp, bu zorlukları geçeceğiz. Takım olarak çok iyi durumdayız. Zaten böyle olması için iyi çalıştık. Formumuz, bundan sonra da yükselerek devam edecek" diye konuştu.


- "BEŞİKTAŞ, UEFA KUPASI'NI KAZANABİLİR" -


Beşiktaş'ın UEFA Kupası'nı kazanabilecek güçte olduğunu savunan Delgado, "Aslında imkansız bir şeyden bahsetmiyoruz. Beşiktaş'ın yapamayacağı bir şey değil. Bu seneki işaretlere bakarsanız, iyi yoldayız. Kazanılabilir. Ama iyi futbolun yanında şansın da sizin yanınızda olması lazım. Yine de bizim şu anda 4-5 ay sonrasını değil de önümüzdeki maçları düşünmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

UEFA Kupası 1. turundaki rakipleri CSKA Sofya'yı Teknik Direktör Jean Tigana'nın izlediğini, ancak henüz düşüncelerini kendileri ile paylaşmadığını da kaydeden Delgado, "Önümüzde Trabzonspor maçı var. Trabzonspor maçının ardından Pazartesi günü bütün önemli bilgileri bize anlatacaktır. Ama UEFA Kupası'ndaki takımların hepsi zorlu. CSKA Sofya da UEFA Kupası'nda ise muhakkak iyi takımdır. O yüzden zor maç olacak. Keşke önce Bulgaristan'da sonra burada oynasaydık. Ama tam tersi olduğu için buradan oraya avantajlı bir skorla gitmemiz lazım" diye konuştu.

Beşiktaş'a transfer olmadan önce Türkiye ile ilgili çok az şey bildiğini ifade eden Delgado, "Türkiye'ye geldiğimde burası ile ilgili düşüncelerim tamamıyla değişti diyebilirim. İyi bir yer bekliyordum, ama ben bu kadar güzel bir yer beklemiyordum. Özellikle bu şehir çok güzel. Tabii şehrin çok güzel olması sadece doğa güzellikleri ile ilgili değil, aynı zamanda insanların size olan yaklaşımı da çok önemli" dedi.


- "BİRKAÇ SENE İÇİNDE İSPANYA'YA GİTMEK İSTİYORUM" -


Delgado, 'Futbolu, Siyah-beyazlı takımda bırakmak ister misin?' şeklindeki soruya ise, "Böyle bir soru için çok erken. Çok gencim. Ben çocukluğumdan beri İspanya'da Futbol oynamayı hayal eden bir futbolcuydum. Bu yüzden Beşiktaş, benim için büyük bir şans. Birkaç sene içinde Beşiktaş'tan büyük bir transfer gerçekleştirerek İspanya'ya gitmeyi istiyorum. Ama olmazsa da Beşiktaş'ta çok mutluyum" şeklinde cevap verdi.

Türkiye'de kendisinden önce Fenerbahçe forması ile Arjantinli futbolcu Ariel Ortega'nın da mücadele ettiğinin hatırlatılması üzerine Delgado, "Ortega ile benim ünüm arasında dünya kadar fark var. Arjantin'de herkes Ortega'yı tanır, beni belki yarısı tanımaz. Ben daha çok gencim" ifadelerini kullandı.

Arjantin'in Avrupa'da oynayan birçok oyuncusunun bulunduğunu da kaydeden Delgado, "Oradaki insanlar, Türkiye'nin nasıl bir ülke olduğu ile ilgili çok az fikir sahibi oldukları için her zaman bana sorular soruyor. Ben de burada çok mutlu olduğumu, buranın muhteşem bir yer olduğunu, muhakkak beni ziyarete gelmeleri gerektiğini söylüyorum. Eminim ileride birçok Arjantinli futbolcu, benim söylediğim şeyler sonrasında Türkiye'ye gelecektir" diye konuştu.

Delgado, Siyah - beyazlı taraftarlara da seslenerek, "Taraftarımız, bugüne kadar verdikleri desteğe devam etsinler. Bizim için çok önemli olduklarının altını çizmek istiyorum. Bizim de hedefimiz, bugüne kadar yaptığımız çalışmaların da üzerine çıkarak, yıl sonunda taraftarımız ve kulübümüz için şampiyonluk kupasını kazanmak" dedi.

Delgado ayrıca, bu sezon Türkiye'ye gelen en önemli futbolcunun Ricardinho olduğunu da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious