'Deli' numarası tutmadı

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Danıştay 2. Dairesi üyelerine yapılan silahlı saldırı olayıyla ilgili davanın üçüncü duruşması 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mahkeme başkanı Karadeniz, saldırgan Arslan'ın mahkemeye gönderdiği ve 'Cumhuriyet Gazetesi'ne bomba atmadım. Danıştay'dakileri ben öldürmedim' dediği mektubu okudu. Mektubun posta yoluyla mahkemeye ulaştığını, cezaevi kaydının bulunmadığını belirten Karadeniz'e sanık Arslan, "Dilekçemin bulunduğu mektubu cezaevine vermiştim. Dilekçe içeriği doğrudur. Ben Cumhuriyet Gazetesi'ne bomba atmadım. Danıştay saldırısında Özbilgin'i öldüren kesinlikle ben değilim." dedi. Arslan tutuklu bulunduğu cezaevinde 'deli' raporu almak için elbiselerini yırtmış, ancak rapor almak için gönderildiği hastanede sağlam çıkmıştı.

Dünkü duruşmada, Danıştay'a saldırının ardından Arslan'ı etkisiz hale getiren polis memurlarından Şenol Altan tanık olarak dinlendi. Danıştay girişinde saat 10.15 sulalarında görevlinin '2. Daire'de olay var' uyarısı yaptığını söyleyen Altan, ek binaya geçişin yapıldığı tünelde Arslan'la karşılaştığını belirtti. Altan o anı şöyle anlattı: "Tünelden geçerken, karşıdan bir kişinin geldiğini gördüm. Yüzünde problem vardı. Bir dakika deyince, bana gülümsedi, yoluna devam etti. Şüphelendim, kolundan tuttum. Çantaya elini soktu, hakim ya da avukat kimliğini çıkarıyor zannettim. Silah çıkararak bana çevirdi. Boğuşma başladı. Diğer polis arkadaşlarım da geldi, silahı düşürdük. O sırada silah bir kez ateş aldı. Elini kelepçeleyip polis odasına götürdük." Tanıkların ifadelerinin ardından mahkeme, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 23 Kasım'a erteledi. Duruşmanın ardından açıklama yapan baba İdris Arslan da cezaevinde görüştüğü oğlunun, olayı yapmadığını söylediğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious