Deli Yürek'in Sabri'si AKP adayı

Deli Yürek'in Sabri'si AKP adayı.11238
  • Giriş : 16.11.2008 / 23:29:00

Deli Yürek ve Ekmek Teknesi'nde canlandırdığı 'Gamsız Celal' tiplemesiyle dikkatleri üzerine çeken sanatçı Ahmet Yenilmez, AK Parti'den Ordu belediye başkan adaylığına hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir dönemin sevilen televizyon dizilerinden Ekmek Teknes nde canlandırdığı -Gamsız Celal- tiplemesiyle dikkatleri üzerine çeken sanatçı Ahmet Yenilmez, AK Parti den belediye başkan adaylığına hazırlanıyor.

'Gamsız Celal' AK Parti'den Ordu belediye başkanlığına talip

Bir dönemin sevilen televizyon dizilerinden "Ekmek Teknesi"nde canlandırdığı "Gamsız Celal" tiplemesiyle dikkatleri üzerine çeken sanatçı Ahmet Yenilmez, AK Parti'den belediye başkan adaylığına hazırlanıyor.

Memleketi Ordu'dan belediye başkanı olmak istediğini söyleyen Yenilmez, "Sayın Başbakan'ımızla kimyamız uyuşuyor. Vizyonunu, misyonunu takdir ediyorum. Doğduğum topraklara hizmet etmek için adayım." dedi. Yerel seçimler öncesi adaylık sürecinin başlaması ile birlikte sürpriz isimler de ortaya çıkıyor. Bu isimlerden birisi de Ekmek Teknesi, Deli Yürek, Acı Hayat ve son olarak Dur Yolcu dizisinde oynayan Ahmet Yenilmez. Zaman'a konuşan ünlü sanatçı, aday gösterilmesi durumunda Ordu'da ismi üzerinde konsensüs oluşacağını savundu.

Yenilmez, "Sayın Başbakan'ımızla çok iyi anlaşıyoruz. Biz bakışla anlaşırız. Kendisi benim de ilk patronumdur. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken ben de sanat yönetmeni yardımcısı idim." dedi.

Bu arada Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yeniden adaylık başvurusunda bulundu. İl başkanlığında gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Toplantısı'na katılan Türel, gerekli evraklarını İl Başkanı Hüseyin Samani'ye teslim etti. Yaklaşık 4 yıldır Antalya'ya hizmet için çalıştığını belirten Türel, "Bu süreçte partimizle birlikte önemli projelere imza attık. Bugün yeni bir dönem için aday adaylığı başvuru evraklarımızı da teslim ettik. Partimiz uygun gördüğü takdirde, ikinci dönemimizde başladığımız projeleri tamamlamak, yeni projelerimizi hayata geçirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

MİLLÎTARAF

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*