Delikanlı olacaksın!

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Erdoğan derin eleştirdi: Mızıkçı değil, delikanlı olacaksın

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bir yerden ders alacaksak dersimizi milletten alırız. Hiç kimsenin kulağının milletin bilmediği hiçbirşey fısıldamayız. Kimsenin de bizimi kulağımıza milletin sözünden başka birşey fısıldamamasına izin vermeyiz” dedi.

AKP 2’inci Dönem 4’üncü İl Başkanları tolsntısı Bilkent Oteli’nde başladı. Bazı bakanlar, milletvekilleri, il başkanları, kadın ve gençlik koları başkanlarınını da katıldığı toplantıda, İl Kadın Kolları imzalı “Cumhuriyet Hepimizindir”, İl Gençlik Kolları imzalı “Kararın kararımızıdır”, ve İl Başkanları imzalı “Sayın Başbakan sonsuza kadar yanındayız” yazılı pankartlar açıldı.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde son il başkanları toplantısı olma özelliğini taşıyan toplantınını açılış konuşmasını yapan Başbakan Erdoğan, AKP’nin 4 yıllık iktidarı boyunca Türkiye’nin önemli kazanımlar elde ettiğini belirterek, düzenledikleri toplantılarda bir sinerjinin oluştuğunu söyledi.

Türkiye’de gündelik menfaatleri uğruna demokratik duruşlarını kaybedenlerin olduğunu öne süren Erdoğan, “Demokratik siyaset milletin değerleriyle, tercihleriyle sürtüşmek değildir. Demokratik siyaset milletin değer ve beklentilerine uygun siyaset yapmaktır” dedi.

AKP’nin bu ülkede siyasetin demokratik bir zemini olduğunu herkese hatırlatma gibi bir görevinin olduğunu kaydeden Erdoğan, "Türkiye’nin çalkantılarla, krizlerle, bunalımlarla geçen demokrasi geçmişi içinde başı sıkışınca, hesabı şaşınca demokrasiye sırtını dönenler, bugün milletimizin utançla andığı fotoğraflara girmekten kaçınmayanlar olmuştur. Bugünde siyaset tıkanıklığı aşması için milletin vermediği yetkiyi başka yerlerde almak için nerede bulunduklarını neyi temsil ettiklerini unutanlar zaman zaman çıkıyor. Türkiye’nin asıl aşması gereken asıl zorluk işte budur” diye konuştu.

Erdoğan Türkiye’nin son 4 yılda nereden nereye geldiğinin herkes tarafından bilindiğini belirterek, “Bu milletin geçirdiği değişimleri geçirmeyenler var. Kendilerini bu milletin iradisini üzerinde gören köhne zihniyetler maalesef yerinde saymaya devam ediyor” dedi.

DELİKANLI OLACAKSIN

“Sözünü demokrasi sınırları içinde söyleyemeyen, itirazını meşru çerçevede dile getiremeyen, siyaseti pazara çıkan, rehin tezgahlarında rehin bırakan zihniyetler”in günü geldiğinde milletten hak etitği cevabı alacağını söyleyen Erdoğan şöyle konuştu:

“Siyasetçi her şeyden önce vatandaşına söylediği her sözde samimi olacak. Millete yalan söylemeyecek ikircikli davraınmayacak iki yüzlü hiç olmayacak, demokrasiye eğer samimiyetle inanıyorsanız şartlar ne olursa olsun ister yaz olsun ister kış olsun ister gece olsun ister gündüz olsun inandığınız değerlerinin arasında dimdik duracaksınız, omurgalı olacaksınız omurgalı, mesele bu. Mırın kırın etmeyeceksiniz. Mızıkçılık yapmayacaksınız. Tam manasıyla delikanlı olacaksınız.

Demokrasiye saygınız varsa milli iradeye de millet meclisinin kararlarına da saygılı olackasınız. Çıkarsınız meydanlara milletin karşısına oyuna talibim dersin, eğer millet sana arkandayım yürü diyorsa yürürsün, ama demiyorsa böyle başka dürlü çeşitli dalaverelere alaverelere gimek size netice vermeyecektir. Eğer aksi yollara tevessül ederseniz o zaman millet iradesinin çelik duvarına toslar, kendilerine söylüyorum, samimiyetsizlikten sınıfta kalırsınız. Bu ülkenin siyasi tarihini bilen herkes şahittir, bu millet oyu kendisinden isteyip sırtını başka yerlere dayamaya kalkanları asla affetmez, affetmeyecektir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious