Dementieva unvanını korumaya geliyor

Dementieva unvanını korumaya geliyor.10664
  • Giriş : 14.04.2008 / 20:43:00

WTA İstanbul Cup turnuvasına bu yıl katılması kesinleşen ilk tenisçi, geçtiğimiz yılın şampiyonu Elena Dementieva oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Cup uluslararası bayanlar tenis turnuvasında, son şampiyon Rus tenisçi Elena Dementieva, bu yıl unvanını korumak için mücadele edecek.

İstanbul'da 19-24 Mayıs tarihleri arasında dördüncüsü yapılacak turnuvaya katılması kesinleşen ilk tenisçi Elena Dementieva oldu.

WTA Tur'da dokuz turnuva birinciliği bulunan Dementieva, geçen yıl İstanbul Cup'ın finalinde Fransız Averane Rezai'yi yenerek şampiyonluğa ulaşmıştı.

2008 içinde yaptığı 17 maçın 13'ünü kazanan 27 yaşındaki Rus tenisçi, şu an WTA klasmanında sekizinci sırada bulunuyor.

Kuruculuğunu Garanti Koza'nın yaptığı, Vitra, SporToto ve THY'nin ana sponsor olduğu İstanbul Cup, Sony Ericsson WTA Tur takviminde yer alıyor.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Tenis Federasyonu işbirliğinde yapılan turnuvanın ön eleme maçları 17-18 Mayıs, ana tablo maçları ise 19-24 Mayıs tarihleri arasında Tekstilkent Tenis Arena'da yapılacak.

Turnuvada geçen yıl Dementieva'nın yanı sıra Maria Sharapova, Venus Williams, Patty Schnyder gibi tenisçiler yer almış, İran asıllı Fransız Arevane Rezai, Willams ve Sharapova'ı eleyerek turnuvanın flaş ismi olmuştu.

Tenisseverler, turnuvanın biletlerini, www.ticketturk.com internet sitesinden, Tickettürk satış noktalarından veya 0212-478 0 600 nolu Tickettürk Çağrı Merkezi'nden satın alabilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious