Demir çubuğa karşı oyuncak silahla savunma

Demir çubuğa karşı oyuncak silahla savunma .14336
  • Giriş : 25.01.2008 / 17:52:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 04:45:11

Rize'de bir bakkal kendisini demir çubuklarla darp etmeye gelen kişilere karşı oyuncak silah kullandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, R.S ve arkadaşları, daha önceden aralarında tartışma yaşanan U.Y'nin Atmeydanı Mahallesi'ndeki dükkanının önünde toplandı.

U.Y, alışveriş yapmak bahanesiyle dükkana giren R.S ve yanındaki iki kişinin üzerinde demir çubuklar olduğunu görünce, dükkanda satmak için bulundurduğu oyuncak tabancayı bu kişilere doğrulttu. Tabancayı gerçek sanan R.S ve arkadaşları, U.Y'yi ikna etmeye çalıştı. Bu durumu iş yerindeki kameralardan izleyen U.Y'nin babası Y.Y. de dükkana inerek olayı yatıştırmaya çalıştı. Tartışmaların sürdüğü sırada belinden demir çubuğu çıkartan R.S, U.Y'ye vurmaya başladı. Dükkana U.Y'nin kardeşi O.Y'nin de gelmesiyle kavga büyüdü.

U.Y, başına ve vücuduna aldığı darbelerle yere yığılırken, yanında bulunan 5 yaşındaki oğlu Y.Y, babasının dövüldüğü sırada süpürgeyle saldırganlara karşı koymaya çalıştı.

Çıkan arbedede saldırganlardan ikisi kaçmayı başarırken, bu sefer U.Y'nin yakınları, saldırgan R.S'yi darp etmeye başladı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, R.S'yi kurtardı.

Polis, kavgada yaralanan U.Y, kardeşi O.Y ve saldırgan R.S'i gözaltına alarak tedavilerinin yapılmasını sağladı. Tedavi sonrası Rize Adliyesine sevk edilen bu kişiler, sorgularının ardından serbest bırakıldılar. R.S'nin yanında bulunan ve kavga sırasında kaçan 2 kişinin yakalanmasına çalışılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious