Demir: Türkiye uçurumdan kurtuldu

Demir: Türkiye uçurumdan kurtuldu.9420
  • Giriş : 10.05.2009 / 18:19:00

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, ''Biz AK Parti'yi kurarken Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en ağır tablosu ile karşı karşıya idi'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


AK Parti Ordu İl Başkanlığının Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen 3. Olağan Kongresine katılan Bakan Demir, konuşmasına tüm annelerin Anneler Günü'nü ve Engelliler Haftası'nı kutlayarak başladı.

AK Parti iktidarının göreve gelmeden önce Türkiye'nin Cumhuriyet tarihinin en ağır tablosu ile karşı karşıya kaldığını söyleyen Demir, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Biz AK Parti'yi kurarken Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en ağır tablosuyla karşı karşıya idi. Ben kendim biliyorum. 'İş yapıyorum, ticaret yapıyorum, ne olacak bu memleketin hali' diye kara kara düşünüyordum. Adeta sınır açılsa başka ülkeler bizi vizesiz kabul etseler, sanki bu memlekette insan kalmayacak gibiydi. Bir felaket havası, bir umutsuzluk havası vardı. Ama biz bu partiyi kurduk. O kuruculardan bir tanesi de şu an bu salonda, sayın Hilmi Güler bey o dönem de 'Hiç merak etmeyin bizim iktidarda olmamız bile Türkiye'yi bu umutsuzluktan kurtarır' dedi. Neden? Çünkü bizden öncekiler bu koltukları Türkiye'ye hizmet için değil, kendi arzu ve istekleri için kullandılar. Bu köklü değişim ve asaletli insanların bir araya gelmesi ile Türkiye uçurumun kenarından kurtuldu.''

Turizmden başlayarak sağlıkta, eğitimde, kültürde her alanda Türkiye'nin AK Parti iktidarı döneminde Cumhuriyet tarihinde aldığı hizmetlerin hepsine eş değer hizmet aldığını söyleyen Bakan Demir, AK Parti'nin gücünü birlik, beraberlik ve halktan aldığını vurguladı.

-ESKİ ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI HİLMİ GÜLER-

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler de AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan sayesinde Türkiye'ye yedi yıl hizmet etmekten dolayı büyük gurur ve mutluluk duyduğunu ifade etti.

Bakanlık görevinin son bulduğu gün Başbakan Erdoğan'a özel olarak teşekkür ettiğini dile getiren Güler, ''Çünkü sayın Başbakanımız 7 yıl boyunca beni önemli bir görevle onurlandırarak halkımıza hizmet etme duygusunu yaşattı. Bugün ise sayın Bakanım Demir gibi bayrağı diğer arkadaşlarımıza teslim ettik. Ben inanıyorum ki onlar bizden de daha hızlı bir şekilde bu bayrağı hedefine ulaştıracaklardır. Kongremizin Türkiye'ye hayırlı uğurlu olmasını dilerim'' dedi.

AK Parti Ordu İl Başkanı Oktay Çanak'ın tek liste halinde girdiği kongreye, AK Parti Ordu milletvekilleri Ayhan Yılmaz, Enver Yılmaz, Eyüp Fatsa, Mustafa Hamarat, AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, AK Parti Çorum Milletvekili Agah Kafkas da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*