Demirbakan: 'Zamana ihtiyacımız var'

Demirbakan: 'Zamana ihtiyacımız var'.9772
  • Giriş : 30.09.2008 / 13:01:00

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan, yeni bir takım olduklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sezon başındaki 2 maçta iyi oynamadıkları halde galip geldiklerini, ancak son 2 maçta çok iyi oynamalarına rağmen yenildiklerini söyleyen Teknik Direktör Coşkun Demirbakan, "Herkes skora bakıyor. Yeni bir takımız, zamana ihtiyacımız var. Taraftarlarımızın sabırlı olması lazım. Kazandığımız ilk 2 maçtan sonra ayağımız yerden kesilmedi, bu galibiyetlerden sonra bile takımın ancak 7-8 haftada düzelebileceğini vurguladık. Bize zaman tanınması lazım, yönetim istifa diye bağıranlar haksızlık yapıyor" diye konuştu.

Çaykur Rizespor maçında ilk yarıda rakibi ezdiklerini, ancak ikinci yarıda oyundan düştüklerini dile getiren Demirbakan, "Rakibimiz karşısında ilk yarıda mükemmel bir Futbol sergiledik. Maçta 70. dakikaya kadar üstündük. Erhan ilk yarıda çok iyi oynadı, ancak oyunun sonlarına doğru oyundan düştü. Ufuk da ilk yarıdaki yoğun tempodan sonra oyundan düştü. Bu oyuncuları çıkarmak zorunda kaldık. Hatasız kul olmaz, biz de değişikliklerde hata yapmış olabiliriz. Maçta son golü, taktik hatasından değil pozisyon hatasından yedik. Takım 80. dakikaya kadar çok iyi, ama son 10 dakikada kötü Futbol sergiledi, istifa edilecekse buna sabırsızlık derim. Takımda ileriye dönük olumlu sinyaller var. Kupada karşılaştığımız Süper Lig temsilcisi Eskişehirspor karşısında onlardan iki kat daha fazla pozisyon yakaladık. Kısa zamanda bu kadar iyi bir takım oluşturuldu diye, herkesin bizi alkışlayacağını umarken, verilen tepkiye şaşırdım. Eleştiriler beni çok üzdü" dedi.

Öte yandan, Diyarbakırspor yönetimi, teknik heyetle yola devam etme kararı aldı. Yeşil-kırmızılı yönetim, son haftalarda alınan kötü sonuçlar nedeniyle futbolculara para cezası vermeyi kararlaştırdı.

Futbol Şube Sorumlusu Dr. Abdurrahman Yakut, bu aşamada bir teknik heyet değişikliğinin başarıyı değil, istikrarsızlığı getireceğini söyleyerek, "3 maçta 8 puan kaybetmemiz elbette çok üzücü. Taraftarların tepkisini anlayışla karşılıyoruz. Ama henüz ligin çok başındayız. 5 haftada bir hoca değişikliği yaparsak bu bize başarıyı değil, istikrarsızlığı getirir. Teknik heyet de üzgün ve çıkış yolu arıyor. Erciyesspor'u deplasmanda yenerek çıkışa geçmenin hesaplarını yapıyoruz" diye konuştu.

Yönetimin son 3 lig maçında 8 puan kaybedilmesi nedeniyle futbolculara para cezası vermeyi kararlaştırdığı, bu cezanın miktarının hafta içerisinde futbolculara iletileceğini belirten Yakut, takımın bir bütün olduğunu ve başarısızlıkta teknik heyet kadar futbolcuların da hatalı olduğunu söyledi. Yakut, "Teknik heyet, taktik ve teknik anlamda hata yaptığı kadar futbolcu da sahada gerekli mücadeleyi ortaya koymadığı için hatalıdır. Biz futbolcularımızın kaliteli olduğunu, bu yenilgilerin bu kaliteye yakışmadığını düşünüyoruz. O zaman futbolcular şunu düşünecek, 'Acaba bizim gerçek gücümüz bu mu, bu değilse nerede hata yapıyoruz ?' Takım bir bütün olduğuna göre herkes hatasını fark edecek ve bunu düzeltme yoluna gidecek. Başarıda nasıl prim varsa başarısızlıkta da ceza vardır. Para cezasını uygulayacağız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*