Demirel, Arabistan'dan önce Urfa'ya geliyor

  • Giriş : 26.05.2006 / 00:00:00

Katıldığı bir televizyon programında 'Başörtülü öğrenciler Suudi Arabistan'a gitsin' sözleriyle büyük tepki toplayan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, hafta başında Şanlıurfa'ya geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başörtülü öğrencilere Arabistan'ı adres gösterdikten sonra İslam Konferansı Örgütü'nün (İKÖ) ekim ayında gerçekleştireceği ve tüzük değişikliği çalışmalarının yapılacağı toplantı için Cidde'ye davet edilen Demirel son günlerde Türkiye turunu sürdürüyor.

Bu çerçevede Harran Üniversitesi ve New York State Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilecek olan 'GAP Bölgesi'nde Tarımsal Üretimde Yeni Teknolojiler ve Sürdürülebilir Kalkınma' konferansında konuşma yapmak zere kente gelecek olan Demirel, Anadolu'da her gittiği yerde başörtüsü ile ilgili sözlerinin çarpıtıldığını ileri sürüyor.

Demirel, Şanlıurfa'da bulunduğu süre içerisinde Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü'nde inşası tamamlanan rektörlük binasını, gölet ve amfi tiyatro açılışını da yapacak. Öğle yemeğini Osmanbey Kampüsü'nde yiyecek olan Demirel, Şanlıurfa'da kısa bir gezi yaptıktan sonra Ankara'ya dönecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious