Demirel, Batman'da kız yurdu açılışı yaptı

  • Giriş : 30.09.2006 / 00:00:00

Özel uçakla Batman'a gelen Süleyman Demirel, basın mensuplarına gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Batman Valiliği otopark karşısında Düriye Neş'e Pekin'in kente kazandırdığı 100 öğrenci kapasiteli kız öğrenci yurdunun temelini 4 ay önce atan 9. Cumhurbaşkanı Demirel, bu kez binanın açılışı için Batman'a geldi. Özel uçakla Batman'a gelen Demirel, önce Batman Valiliğini ziyaret etti. Basın mensuplarıyla Valilikte görüşme yapan Demirel, daha sonra Valilik karşısındaki yurdun açılışına katıldı.

Batman Valiliği'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Demirel, Cumhurbaşkanlığı seçimleri, PKK terörü ve üst düzey askeri yetkililerin verdiği demeçler hakkında görüşlerini açıkladı.

Türkiye'nin ileriye gidebilmesi için önümüzdeki on yıllık süreçte seçim sıkıntısı yaşamaması gerektiğini belirten Demirel, Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi gerektiğini ileri sürdü. Bir çok Avrupa ülkesinde Cumhurbaşkanının halk tarafından seçildiğine dikkati çeken Demirel, "Türkiye Cumhurbaşkanını halka seçtirebilseydi bu tür tartışmalar yaşanmazdı. Artık Türkiye'de cumhurbaşkanının halk tarafından seçilme zamanı gelmiştir" dedi.

Terörün sadece Türkiye kaynaklı olmadığını ileri süren Demirel, "Türkiye dışından komşularımızdan ve Avrupa'dan ve geniş çapta Irak'tan kaynaklanıyor. Irakta yaşanan gelişmeler Türkiye içindeki terör odaklarını cesaretlendiren gelişmelerdir." şeklinde konuştu.

Açılışın ardından Demirel saat 16.00'da geldiği özel uçakla Batman'dan, başkente döndü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious