Demirel, hükümetin seçime gitmesini istedi

  • Giriş : 21.12.2006 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, "Başarısız ya da kendine güvenmeyen siyasi iktidarlar sandıktan çekinir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Balıkesir Sanayi Odası'nın vergi ödül törenine Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ve 9. Cumhurbaşkanı Demirel misafir olarak katıldı. Demirel, 12. kez katıldığı törende genel mesajlar verdi. Kendisinin siyasetçi olduğunu ancak partiler üstü olduğunu belirten Demirel, zaman zaman AK Parti hükümetine yüklendi. Ekomonide makro göstergelerin iyi olmasının vatandaşın gözünde bir anlamı olmadığını savunan Demirel, vatandaşın bardağın dolu kısmına değil tamamına bakacağını söyledi. İnsanların akşam evinde tencerede neyin kaynadığına önem verdiğine dikkat çeken Demirel, kimsenin cari açık, ihracat gibi rakamlara bakmayacağını ifade etti.

Başarısız veya kendine güvenmeyen iktidarların sandıktan çekindiğini dile getiren eski Cumhurbaşkanı, vatandaşın verdiği oyla birlikte oy verdiği partiyi takip etmesi gerektiğini ifade etti.

Bakan Şener de, ekonomide iyi şeylerin yanında olumsuz tabloların da yer aldığını kaydetti. Olumsuzlukları, muhalefet, uzmanlar, işadamları gibi iktidarın da söylediğini belirten Şener, ekonomideki hataların sadece politikaları uygulayanları değil bütün herkesi olumsuz etkilediğini söyledi.

Salih Tozan Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende başarılı şirketlere ödülleri Demirel, Şener ve il protokolu tarafından verildi.

Törende Rona Yırcalı, Mevlüt Yolcu, Mustafa Zeybek, Sırrı Yırcalı gelir vergisinde Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş., Kula Yağ ve Emek Yem Sanayi Ticaret A.Ş., Gönen HES Elektrik Üretim A.Ş. kurumlarda Rast Gıda Sanayi, Eti Maden İşletmeleri Bandırma Bor ve Asit Fabrikası İşletme Müdürlüğü, İşbir Sentetik Dokuma ihracatta altın madalya ile ödüllendirildi. Demirel altın alan işadamı ve kurumların ödüllerini sundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious