Demirel, kucaklaşırken az daha düşüyordu

  • Giriş : 28.03.2007 / 00:00:00

Adapazarı'na konferans vermek için gelen 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, siyasette sert tartışmaların her zaman olabileceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konferans öncesi dinlendiği otelde gördüğü eski bir arkadaşıyla kucaklaşmak isteyen Demirel düşme tehlikesi geçirdi.
Sakarya Üniversitesi’nde düzenlenen ‘2007 Mart’ında Dünya ve Türkiye’ konulu konferansa katılmak için Adapazarı’na gelen Demirel, helikopterle Esentepe Kampusu'na indi. Daha sonra Kampus Otel’e geçen Demirel, merdivenleri korumalarının yardımıyla çıktı, öğle yemeği öncesi dinlenmek için odasından çekildi. Bu sırada basın mensuplarının sorularını, “Konferansta konuşacağım, beni iyi dinleyin'' diyerek yanıtlamayan Demirel, siyasette son günlerde yaşanan sert tartışmalarla ilgili “Siyasette yaşanan tartışmalar çok doğal. Normaldir. Siyasette bunlar var'' diye konuştu.
Daha sonra, otelin yemek salonuna geçen Demirel burada, Demokrat Parti’nin kuruluşunda yer alan ve Karasu İlçesi'nde oturan arkadaşı Kerim Akbaş’ı gördü. Eski arkadaşının yanına giden ve onu kucaklayan Demirel, aniden dengesini kaybedince arkadaşıyla birlikte düşme tehlikesi geçirdi. Süleyman Demirel, son anda kendisini toparlayıp düşmekten kurtuldu.
Demirel, yemeğin ardından, kendi adını taşıyan Süleyman Demirel Konferans Salonu’na geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious